Jednou vetou

Tréner Ramsay mení pred zápasom s USA línie, Lašáka stále mátali Slovinci

Hráči slovenskej hokejovej reprezentácie na tréningu počas XXIII. zimných olympijských hier v juhokórejskom Pjongčangu 19. februára 2018.

Foto: TASR - Michal Svítok

Slovenskí hokejisti nastúpia v utorkovej kvalifikácii o štvrťfinále olympijského turnaja v Pjongčangu (12.10/4.10SEČ) s brankárom Jánom Lacom. Tréneri do zápasu proti USA zmenia aj niektoré formácie.

Je možné, že prvýkrát na turnaji po prekonaní choroby nastúpi aj obranca Juraj Mikuš a do úvahy tak prichádza alternatíva 8 obrancov a čistých štyroch útokov.

Mohol to odvrátiť jeden gól

Tréner Craig Ramsay však po pondelkovom tréningu v hokejovom centre Kangnung nechcel byť konkrétny: „Je čas trochu premiešať zostavu, ale detaily ešte nie sú definitívne. Do zápasu je ešte dostatok čas na zváženie variantu, ktorý by bol najvhodnejší.“

Slovenskí reprezentanti sa s USA stretli v základnej B-skupine a bolo to doteraz jediné z troch vystúpení, v ktorých nebodovali. Prehra 1:2 vlastne znamená, že sa s týmto súperom stretnú opäť, aj keď samozrejme odvrátiť to mohli v sobotu proti Slovincom, kde im chýbal jediný gól, či už v riadnom čase alebo v nájazdoch.

Do bránky postavia Laca

Práve v tomto zápase chytal namiesto Branislav Konráda Laco a realizačný tím usúdil, že sa cítil dobre. „Ideme teda touto cestou,“ zdôraznil Ján Lašák, asistent trénera zodpovedný za brankárov.

V tejto sezóne tak Laco bude hájiť bránku pred americkými hokejistami aj tretíkrát, na Nemeckom pohári z toho bolo víťazstvo 2:1, teraz na ZOH zase tesná prehra rovnakým pomerom: „Jano chytal výborne už vtedy a teraz znova.“

Lašák podobne ako niektorí hráči sa po sobotňajšom nájazdovej prehre (2:3) so Slovinskom nevedel zbaviť jarma skupinovej výslednice. Ťažila ho viac ako úvahy nad ďalším súperom:

„Ja som stále nevedel dostať z hlavy tých Slovincov. Mali sme tam na konci dve gólovky, škoda, večná škoda. Myslím, že slovenský reprezentačný hokej je na správnej ceste a úspech v tomto zápase by nám v práci pomohol aj všeobecne. Mrzí ma to aj za chalanov, ktorí skvele bojovali a dokázal odvrátiť ten zlý vývoj, ukázali vôľu i schopnosti, ale to doťahovanie ich stálo veľa síl, možno preto už nedokázali rozhodnúť.“

Mikušova pozícia sa zvažovala

Obranca Mikuš druhý deň naplno trénoval. Jeho pozícia však v utorok predpoludním nebola jasná, zvažoval sa nielen jeho stav, ale aj súčinnosť postov doterajšieho priebehu turnaja.

„Ja verím, že ma tréner zaradí do zostavy. Mal so chrípku a boľavé hrdlo, bol som aj na samotke a trápil som sa sediac na izbe. Nie je to nič moc, takto tráviť olympiádu, ale už som sa dal dokopy a zápas proti Slovinsku som už sledoval z tribúny.“

Môže vás zaujímať

Skvelá správa z Nemecka: Fialková v stíhačke na druhom mieste