Jednou vetou

Tréner Sereny Williamsovej vyzýva na finančnú pomoc slabším hráčom

Americká tenistka Serena Williamsová

Foto: TASR/AP

Patrick Mouratoglou: "Považujem za škandalózne, že 100. hráč sveta v jednom z najpopulárnejších športových odvetví na svete, ktoré sleduje miliarda fanúšikov, môže v súčasnosti len s námahou vyžiť".

Tréner americkej tenisovej superstar Sereny Williamsovej vyzval mužskú ATP i ženskú WTA k diskusii o finančnej pomoci hráčom, ktorí sa nachádzajú na nižších priečkach svetového rebríčka. Práve na nich najviac dolieha kríza spôsobená koronavírusom, keďže pre turnajovú pauzu nemajú možnosť príjmov.

Špičkoví tenisti si zaslúžia vysoké zárobky, tvrdí 49-ročný Patrick Mouratoglou, ktorý však na adresu tých z opačného konca „barikády“ na sociálnych sieťach uviedol: „Považujem za škandalózne, že stý hráč sveta v jednom z najpopulárnejších športových odvetví na svete, ktoré sleduje miliarda fanúšikov, môže v súčasnosti len s námahou vyžiť.“ Jeho vyjadrenia priniesol aj portál orf.at.

Výrazné rozdiely v peňažných odmenách sú dlhodobo témou v rámci tenisového kolotoča. Naposledy vyjadrili tenisoví profesionáli svoje obavy z finančnej situácie hráčov umiestnených nie na najvyšších priečkach vo svetových rebríčkoch a aj účinkujúcich na turnajoch nižšej kategórie.

Tenisová „tour“ je prerušená od začiatku marca a zotrvá tak minimálne do polovice júla. „Na rozdiel od basketbalistov alebo futbalistov sa na tenistov nevzťahuje fixný plat. Sú to samostatne zárobkovo činné osoby,“ napísal Mouratoglou na vysvetlenie svojho postoja a k slabo zarábajúcim tenistom francúzsky kouč dodal: „Myslím si, že je čas myslieť na týchto hráčov a pomôcť im.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu