Jednou vetou

Tréner žien Slovana Masaryk: Padák z Ligy majstrov zasiahol celý klub

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Kým futbalisti Slovana Bratislava ukončili svoju púť v aktuálnom ročníku Ligy majstrov už v 1. predkole, ich ženské kolegyne zápolenia v tejto súťaži ešte len čakajú. V konkurencii srbskej Subotice, maďarského Ferencvárosu a moldavskej Agaristy sa budú snažiť obsadiť v 5. skupine kvalifikačného kola prvú priečku, ktorá by ich v LM posunula do ďalších bojov. Tréner futbalistiek Slovana Martin Masaryk porozprával v televíznom štúdiu TABLET.TV o blížiacich sa súbojoch jeho zvereniek v najprestížnejšej klubovej súťaži na svete.

Po tom, čo muži Slovana nestačili v 1. predkole Ligy majstrov na čiernohorský klub Sutjeska Nikšič a s aktuálnou sezónou tejto prestížnej súťaže sa bleskurýchlo rozlúčili, zavládlo v bratislavskom klube obrovské sklamanie

Dunajská Streda deklasovala nováčika a naladila sa na Atromitos.

„Samozrejme, že také niečo zasiahlo celý klub, niečo také nikto nečakal. Tobôž po takej skvelej sezóne. Slovan však stále pôsobí v Európskej lige UEFA a prvý zápas 2. predkola s kosovským majstrom zvládol. Preto verím, že cez tohto súpera sa chlapcom podarí postúpiť ďalej,“ rozhovoril sa Masaryk.

Čiastočne napraviť pošramotené renomé klubu vo futbalovej Európe sa v dňoch 7. – 13. augusta bude snažiť ženský tím. Zverenky trénera Martina Masaryka čakajú súboje kvalifikačného kola Ligy majstrov. V nich budú postupne ich súpermi Ferencváros Budapešť, Spartak Subotica a Agarista – SS Anenii Noi.

Slovan chce v Prištine vybojovať postup, Daniel: Nebude to ľahké

„Pre mňa osobne to bude už tretia účasť v Lige majstrov, takže zhruba viem, čo môžem očakávať. Určitú nervozitu mám akurát zo zloženia družstva. Tento rok totiž nie je optimálny z hľadiska zdravotného stavu, keďže viacero skúsených dievčat, ktoré túto súťaž už zažili, sú zranené. Nahradiť ich bude náročné a povedzme si na rovinu, ich skúsenosti budú v týchto zápasoch chýbať. Napriek tomu sa na duely v pohárovej Európy nesmierne teším a zároveň dúfam, že s kvalitnými súpermi odohráme rovnocenné stretnutia,“ pokračoval charizmatický kormidelník, ktorý má súperov v Lige majstrov už dnes dôkladne zanalyovaných.

Značnou výhodou slovenského zástupcu by mohol byť fakt, že všetky zápasy miniturnaja Ligy majstrov sa budú hrať v Bratislave. Jeden duel by mali Bratislavčanky odohrať na Pasienkoch, dva na novom Tehelnom poli. „V určitom zmysle to je výhoda, keďže vďaka vedeniu klubu nám vytvorilo skvelé podmienky. Dievčatá sú navyše motivované tým, že budú mať možnosť si zahrať na novom štadióne, ktorý doteraz videli len z tribúny. Zároveň máme možnosť spropagovať ženský futbal na Slovensku a povedzme si na rovinu, kedy inokedy, ak nie teraz. Aj preto sa budeme snažiť s dievčatami ukázať, že Slovan má nielen vynikajúci tím mužov, ale aj skvelé družstvo žien,“ pokračoval Masaryk, ktorého zverenky by mali odohrať dva zápasy na Tehelnom poli a jeden na susedných Pasienkoch.

Emotívna Tour 2019: Slzy Pinota, hrdina Alaphilippe, šialená 19.etapa

V každej jednej z desiatich skupín kvalifikačného kola LM figurujú štyri tímy, pričom do ďalšej fázy súťaže postúpia len víťazi skupín. Trúfa si tréner Masaryk triumfovať v tej bratislavskej? „Pevne dúfam, že dievčatá tie zápasy odjazdia a odmakajú a zároveň im domáce prostredie nebude zväzovať nejakým spôsobom nohy. Pravda je taká, že z prvých dvoch výkonnostných košov nám robia spoločnosť dva profesionálne tímy, čiže rozprávať o postupe, by zrejme nebolo až také reálne. Naším jasným cieľom je výsledkovo zvládnuť jeden zápas, aby sme sa do budúcnosti udržali v treťom výkonnostnom koši, no samozrejme, že radi by sme ukázali, že aj z pozície amatérov futbal hrať vieme a nie o všetkom rozhodujú na ihrisku peniaze,“ pokračoval tréner slovanistiek.

Masaryk je rodený Žilinčan a aj dorastenecké časy strávil v miestnom MŠK. Už viac než šesť rokov je však súčasťou belasej rodiny. „Áno, som Žilinčan, sledujem robotu v tomto klube a páči sa mi ak to majú v ňom nastavené. To isté, čo sa týka ženského futbalu, sa snažíme robiť aj my v Slovane. Mladým dievčatám dávame šancu, iné talentované sa snažíme získať a ak výkonnostne prerastú náš klub, tak ich posúvame do zahraničia. Ale aby som sa vrátil k podstate otázky, je to u mňa po na pol. Srdcom som Žilinčan, no momentálne pracujem v Slovane, kde som maximálne spokojný a vďačný za šancu, takže aj Slovan má už v mojom srdci vyárendované miesto,“ dodal Masaryk.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu