Jednou vetou

Trentin triumfoval v 10. etape Vuelty, Froome zostáva lídrom

Britský cyklista Froome. Foto: TASR/AP

 Víťazom 10. etapy cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa sa stal Talian Matteo Trentin z tímu Quick-Step Floors. V utorňajšej 171 km dlhej etape z Caravaca de la Cruz do Murcie sa presadil v záverečnom špurte, v ktorom zdolal domáceho Josého Joaquína Rojasa z Movistaru. 

Po voľnom dni boli cyklisti oddýchnutí, preto dlho neprichádzalo k úniku. Podarilo sa to až približne sedemdesiat kilometrov pred cieľom, v „balíku“ sa nachádzalo osemnásť jazdcov. Podľa očakávania sa pole začalo deliť v stúpaniach na kopce Alto del Morrón de Totana a Collado Bermejo.

Pelotón medzitým nepracoval podľa predstáv, s blížiacim sa cieľom totiž neznižoval manko na čelo pretekov. Bolo tak jasné, že o víťazovi etapy sa rozhodne medzi rozčlenenými skupinkami cyklistov. Rýchly zjazd z najvyššieho bodu etapy vyhovoval najviac dvojici Trentin a Rojas, ktorej sa podarilo odtrhnúť od ostatných súperov. Na ich nasadené tempo nedokázal nik reagovať, taliansky cyklista napokon ukázal v samotnom závere väčšie množstvo úsilia na zisk etapového triumfu.

Veľmi som chcel druhé etapové víťazstvo. Stúpanie bolo náročné, ale cítil som sa veľmi dobre, držal som si moje tempo. Zjazd bol veľmi technický. Bolo dobré, že bol so mnou Rojas na čele, ale nebolo jednoduché držať sa jeho tempa,“ uviedol Trentin po víťazstve v 10. etape. Pre člena tímu Quick-Step Floors to bol druhý triumf v rámci tohtoročnej Vuelty, presadiť sa mu podarilo tiež v štvrtej etape.

Na čele priebežného poradia zostal Brit Christopher Froome, pred dvojicou Johan Esteban Chaves a Nicholas Roche má náskok 36 sekúnd.

Môže vás zaujímať

Vlhová blízko stupňa víťazov v Crans Montane, 4. miesto je jej maximom v zjazde