Jednou vetou

Triatlon: Varga a Gajdošová obhájili prvenstvo v ankete Triatlonista roka

Richard Varga

foto: TASR

Richard Varga a Romana Gajdošová opäť obhájili prvenstvo v ankete Triatlonista roka.

Najlepších športovcov Slovenskej triatlonovej únie (STÚ) slávnostne vyhlásili v sobotu v Bratislave. Pre Vargu je to už jubilejný desiaty triumf v ankete, Gajdošová uspela piatykrát v jednej sérii.

Varga v tomto roku vybojoval svoj premiérový titul majstra Európy v šprinte (750 m plávanie, 20 km cyklistika, 5 km beh), keď triumfoval na šampionáte v estónskom Tartu.

Lyžovanie-SP: Vlhová po 1.kole tretia, Shiffrinovú kratší slalom nepribrzdil

V hlasovaní novinárov a odborníkov sa člen klubu TRIAX Bratislava dostal na prvú priečku na 39 zo 41 odovzdaných lístkov a získal spolu 243 bodov. Druhý Ondrej Kubo (3NITY Triathlon team Bratislava) mal 183 bodov.

Gajdošová v tomto roku na obsadila na majstrovstvách Európy v škótskom Glasgowe 15. miesto. Prekonala tak doterajšie slovenské maximum na olympijskej trati v ženskej kategórii, ktorým bolo 21. miesto Márie Kuriačkovej z roku 1993.

Členka Triatlonového klubu Košice získala v ankete 221 bodov, druhá skončila Kristína Jesenská (Aquapark triatlon Turčianske Teplice) so 182 bodmi.

Vyhlásenie ankety Triatlonista roka 2018 bolo súčasťou osláv 30. výročia založenia Slovenskej triatlonovej únie.

Atletika: Na MSR tituly v dlhom krose pre Sahajdu a Zrastákovú

Triatlonista roka 2018

muži: 1. Richard Varga (TRIAX Bratislava) 243, 2. Ondrej Kubo (3NITY Triathlon team Bratislava) 183, 3. Matúš Verbovský (ŠK ATÓM Levice) 169, 4. Tomáš Jurkovič (KPŠ NEREUS Žilina) 66, 5. Tadeáš Fazekaš (ŠK ATÓM Levice)

ženy: 1. Romana Gajdošová (Triatlonový klub Košice) 221, 2. Kristína Jesenská (Aquapark triatlon Turčianske Teplice) 182, 3. Kristína Néč-Lapinová (TRIAN ŠK UMB Banská Bystrica) 131, 4. Zuzana Michalíčková (KPŠ NEREUS Žilina) 91, 5. Ivana Kuriačková (ŠK ATÓM Levice) 81

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu