Jednou vetou

Trio organizátorov ME 2021 v problémoch

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Zápasy v Ríme, Bilbau a Mníchove sú v ohrození. V iných mestách - Amsterdame, Dubline, Glasgowe a Londýne - zápasy ME kolidujú s inými skôr naplánovanými udalosťami

Hostiteľské mestá budúcoročného európskeho šampionátu vo futbale diskutujú s Európskou futbalovou úniou (UEFA) o možnostiach plnohodnotne organizovať šampionát aj v náhradnom termíne a vyvstávajú aj prvé prekážky. Majstrovstvá „starého kontinentu“ sa mali uskutočniť v tomto roku od 12. júna do 12. júla v dvanástich európskych mestách, všetko však zhatila pandémia koronavírusu. UEFA tak turnaj preložila na budúci rok.

Niekoľko dejísk ME môže mať pri budúcoročnom termíne veľké problémy, nemecký web sport1.de v tomto smere spomína Rím, Bilbao a Mníchov. V iných mestách – Amsterdame, Dubline, Glasgowe a Londýne – zápasy ME kolidujú s inými skôr naplánovanými udalosťami.

Niekoľko miest však prišlo s nápadom, že v prípade potreby dokážu zorganizovať väčší počet stretnutí európskeho šampionátu. Do tejto skupiny patrí napríklad azerbajdžanské Baku. Predstavitelia organizačných výborov v Budapešti, Kodani alebo Bukurešti v termínovom posune nevidia nepriaznivý vplyv na usporiadanie ich časti šampionátu.

UEFA je v kontakte so všetkými mestami a podľa najnovších správ údajne rozhodne o definitívnom dátume ME 2021 do konca apríla 2020. Zatiaľ sa predpokladá, že by sa mohol uskutočniť od 11. júna do 11. júla 2021.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu