Jednou vetou

Trio organizátorov ME 2021 v problémoch

Ilustračné foto

foto: Pixabay

Zápasy v Ríme, Bilbau a Mníchove sú v ohrození. V iných mestách - Amsterdame, Dubline, Glasgowe a Londýne - zápasy ME kolidujú s inými skôr naplánovanými udalosťami

Hostiteľské mestá budúcoročného európskeho šampionátu vo futbale diskutujú s Európskou futbalovou úniou (UEFA) o možnostiach plnohodnotne organizovať šampionát aj v náhradnom termíne a vyvstávajú aj prvé prekážky. Majstrovstvá „starého kontinentu“ sa mali uskutočniť v tomto roku od 12. júna do 12. júla v dvanástich európskych mestách, všetko však zhatila pandémia koronavírusu. UEFA tak turnaj preložila na budúci rok.

Niekoľko dejísk ME môže mať pri budúcoročnom termíne veľké problémy, nemecký web sport1.de v tomto smere spomína Rím, Bilbao a Mníchov. V iných mestách – Amsterdame, Dubline, Glasgowe a Londýne – zápasy ME kolidujú s inými skôr naplánovanými udalosťami.

Niekoľko miest však prišlo s nápadom, že v prípade potreby dokážu zorganizovať väčší počet stretnutí európskeho šampionátu. Do tejto skupiny patrí napríklad azerbajdžanské Baku. Predstavitelia organizačných výborov v Budapešti, Kodani alebo Bukurešti v termínovom posune nevidia nepriaznivý vplyv na usporiadanie ich časti šampionátu.

UEFA je v kontakte so všetkými mestami a podľa najnovších správ údajne rozhodne o definitívnom dátume ME 2021 do konca apríla 2020. Zatiaľ sa predpokladá, že by sa mohol uskutočniť od 11. júna do 11. júla 2021.

Môže vás zaujímať

Djokovič na čele rebríčka ATP už 287. týždeň