Jednou vetou

TRNAVA PRI PREMIÉRE ZDOLALA ANDERLECHT BRUSEL 1:0

Futbalista Trnavy Matej Oravec (vľavo) dáva gól hlavou v zápase 1. kola Európskej ligy FC Spartak Trnava - Anderlecht Brusel
Futbalisti FC Spartak Trnava odštartovali svoju púť v skupinovej fáze Európskej ligy víťazstvom! V 79.minúte strelil pri historickej premiére Trnavy v EL jediný gól zápasu Matej Oravec.

Na Štadióne Antona Malatinského zdolala Trnava belgický Anderlecht Brusel 1:0.

Spartak začal nebojácne, prvých päť minút mal loptu na svojich kopačkách, ale prvý zákrok musel vytiahnuť brankár Chudý. Ten mal čo robiť aj na konci 15. minúty, keď tesne pred ním nedosiahol na center do šestnástky Dimata. Hráči Anderlechtu postupne preberali hru do svojej réžie, boli častejšie pri lopte, snažili sa o prechod do šestnástky po krídlach i stredom. K streľbe ich však nepúšťala pozorná obrana Trnavy. Dimata sa napokon k zakončeniu dostal päť minút pred koncom polčasu, ale hlavičkoval nepresne.

Futbal-LM: Ronaldo s prvým vylúčením v súťaži

Druhé dejstvo sa od toho prvého veľmi nelíšilo, oba tímy si dávali pozor v obrane a šancí bolo málo. V 67. minúte si však na center z pravej strany naskočil Bakoš a len tesne minul bránku Didillona. Anderlecht kontroval vzápätí, keď Chudý končekmi prstov vytlačil loptu na brvno po teči Trebela. Zápas napokon rozhodla štandardná situácia a na radosť zaplnenej arény sa z gólu tešil Spartak. Grendel posadil loptu z rohového kopu na hlavu Mateja Oravca a ten zabezpečil Trnave víťazstvo 1:0. Hostia sa v závere snažili o vyrovnanie, ale Spartak si už tri body ustrážil. Od UEFA získa spartak za víťazstvo 570 000 eur.

Vo svojom druhom zápase v skupine sa Trnava predstaví 4. októbra na ihrisku Fenerbahce Istanbul.

Môže vás zaujímať

Skvelá správa z Nemecka: Fialková v stíhačke na druhom mieste