Jednou vetou

Trnavčanom sa nepáči situácia na NFŠ, Slovan poskytol vyhlásenie

Hráči Spartaka Trnava

foto: TASR

Futbalový klub Spartak Trnava poslal Únii ligových klubov (ÚLK) list, v ktorom reaguje na bezpečnostnú poradu k zápasu Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava. Klub žiada riadiacu organizáciu Fortuna ligy, aby prerokovala body, ktoré Slovan podľa Trnavčanov nespĺňa k tomu, aby sa 3. marca odohralo na Národnom futbalovom štadióne očakávané derby najvyššej futbalovej súťaže.

Vedenie Spartaka píše, že jeho fanúšikom ponúkli 400 vstupeniek do sektoru hostí, čo je menej ako 2 percentá z momentálnej kapacity štadióna. Žiada o zvýšenie na 5 percent, čo je cca 1100 vstupeniek. Klub z Trnavy ďalej píše, že NFŠ podľa jeho informácií nebol skolaudovaný a keďže zápas je označený ako rizikový, žiada derby odohrať na štadióne na Pasienkoch. V prípade, že sa námietkami Trnavy nebudú organizátor a príslušné riadiace orgány zaoberať, bude Spartak o situácii informovať Európsku futbalovú úniu (UEFA).

Hudáčkov Spartak Moskva vo vyraďovačke proti Petrohradu

ŠK Slovan reagoval na situáciu a na svojom webe poskytol vyhlásenie: „Na bezpečnostnej porade bolo Spartaku Trnava ponúknutých 400 vstupeniek do sektora hostí z dôvodu, že stav sektoru hostí z dneška neumožňuje z bezpečnostných dôvodov poskytnúť viac vstupeniek. Prioritou klubu je zaistiť bezpečnosť pre všetkých fanúšikov, a to tých v sektore hostí i fanúšikov na celom štadióne. Vyvraciame nepravdivé informácie zo strany FC Spartak Trnava o aktuálnom stave štadióna. Štadión má právoplatné rozhodnutie o predčasnom užívaní v súlade s legislatívou SR. Odmietame tvrdenia o tom, že by mala byť akokoľvek ohrozená bezpečnosť hráčov či fanúšikov. Určite teda nie je ohrozené konanie zápasu, ani jeho odloženie či presunutie na iné dejisko. ŠK Slovan bol vždy orientovaný v prospech fanúšikov a vždy poskytol súperovi minimálne päť percent z kapacity štadióna. V zápasoch konajúcich sa na Pasienkoch, a to aj počas tých, ktoré boli označené za rizikové, sme súperovi poskytovali viac než 8 percent kapacity štadióna, a to vždy aj klubu FC Spartak Trnava. Dnešný záver z bezpečnostnej porady nebol mierený voči klubu Spartak Trnava ani voči fanúšikom. Ako sme však už spomenuli, najdôležitejšie je zaistiť bezpečnosť všetkým účastníkom podujatia.“

Môže vás zaujímať

Hudáček vychytal víťazstvo, pridal asistenciu a tiež si zaspieval s fanúšikmi Spartaka