Jednou vetou

Trpká rozlúčka slovenských volejbalistov, Kravárik volá po mentálnom trénerovi

Na snímke smutní slovenskí volejbalisti po prehre 0:3 na sety v zápase základnej B-skupiny Slovensko - Taliansko na Majstrovstvách Európy vo volejbale mužov 27. augusta 2017 v Štetíne.

Foto: TASR/Martin Baumann

Slovenskí volejbalisti skončili svoje účinkovanie na majstrovstvách Európy v Poľsku už v základnej skupine. V pondelňajšom zápase „o všetko“ nezískali proti Nemcom ani set a za 90 minút im podľahli 0:3.

Ich definitívne umiestnenie určí až výsledok zápasu Rusko – Španielsko, je však isté, že zaknihujú najhoršie umiestnenie v rámci kontinentálnych šampionátov.

Majstrovstvá Európy volejbalistov v Poľsku

  • B-skupina:

Slovensko – Nemecko 0:3 (-18, -24, -23)

zápas trval: 90 minút, rozhodovali: Murulo (Est.), Akinci (Tur.)

zostavy:
Slovensko: Ondrovič, Mlynarčík, Paták, Chrtiansky, Zaťko, libero Kubš (Kohút, libero Turis, Bencz, Končál, Lux, Ludha, Petráš, Prešinský)
Nemecko: Fromm, Kaliberda, Andrei, Böhme, Kampa, libero Zenger (libero Weber, Schott, Grozer, Hirsch, Karlitzek, Zimmermann, Baxpöhler, Krick)

V prvom sete sa nedarilo podaniam

Slováci vstúpili do stretnutia horšie ako ich súper, prvý bod získali za stavu 0:3. Nemci si potom udržiavali pohodlný náskok, po Böhmeho smeči neskôr viedli už 11:7. Zverencom Andreja Kravárika sa v závere setu nedarilo najmä na podaní, pokazili ich až sedem. Nemci triumfovali 25:18.

Slováci do vedenia v druhom sete

V druhom dejstve sa opäť od úvodu pustili do Slovákov a šnúrou štyroch lôpt sa ujali vedenia 6:2. Zlepšená hra na blokoch však priniesla nerozhodné skóre 8:8 a vzápätí sa ziskom dvoch bodov dostalo Slovensko po prvý raz do vedenia. To si udržiavalo do stavu 15:14, potom sa karta opäť obrátila. V dramatickom závere sa mužstvá naťahovali o každý bod. Set napokon získali Nemci v pomere 26:24.

V treťom sete tuhý boj o loptu

Na začiatku tretieho setu zradilo Slovákov opäť dva razy za sebou podanie. Po vyrovnanej pasáži sa neskôr dostali Nemci do vedenia 7:6, ale slovenskí reprezentanti aj s podporou hľadiska tuho bojovali o každú loptu, aby sa so šampionátom dôstojne rozlúčili. Uhrať set sa im ale napokon nepodarilo

Hlasy po zápase:

Emanuel Kohút, kapitán SR: „Celý problém je v jednej veci. Máme málo skúseností so servisom. Kazili sme veľa lôpt, čo ma mrzí. Nemrzia ma pokazené lopty z rizika, ale my sme ich kazili zo strachu. Nerozumiem prečo. Mali sme sa v tomto zápase už len zabávať.“

Daniel Končál, hráč SR: „Na záver ME sme podali celkom dobrý výkon, ale škoda, že sme ho neokorenili setom alebo dvoma. S Nemeckom sme už tento rok hrali a dobre, takže sme si verili. Dnes boli zdolateľní.“

Andrej Kravárik, tréner SR: „Mali sme obrovskú šancu vyhrať tento zápas. Nemci nastúpili bez Grozera, čo je hráč, ktorý sám dokáže rozhodnúť s akýmkoľvek súperom. Mohli sme ukázať, na čom sme tak veľa pracovali. Netvrdím, že sme to neurobili, ale chýbala nám dôslednosť. Zle sme vykrývali lopty, chýbalo nám viac v kritických chvíľach. Chýbal nám človek, ktorý by chalanom pohol s hlavami. Budem apelovať aj na zväz, aby takéhoto človeka angažoval.“

tabuľka B-skupiny:

1. Nemecko 3 3 0 9:2 8 **
2. Taliansko 2 1 1 5:3 4 *
3. Česko 2 1 1 3:4 3 *
4. SLOVENSKO 3 0 3 1:9 0

** – postup do štvrťfinále
* – postup do osemfinále

Môže vás zaujímať

Coronavírus v Zadare: Nakazení sú ďalší tenisti