Jednou vetou

Trungellitimu sa roadtrip s babkou vyplatil, je v 2. kole

Stará mama argentínskeho tenistu Marca Trungellitiho Dafne Botta a jeho brat Andre odpovedajú na otázky novinárov po víťazstve nad Austrálčanom Bernardom Tomicom v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros 28. mája 2018 v Paríži

foto: TASR/AP

Argentínsky tenista Marco Trungelliti sa na poslednú chvíľu dozvedel, že v hlavnej súťaži na grandslamovom Roland Garros ako lucky loser nahradí Austrálčana Nicka Kyrgiosa. V tom čase bol v Barcelone, no za každú cenu chcel stihnúť zápas 1. kola, nasadol do auta a spoločne so svojou 88-ročnou babkou podnikol 10-hodinový roadtrip do Paríža.

Cesta sa Argentínčanovi vyplatila – v pondelok zdolal na dvorci číslo 9 Kyrgiosovho krajana Bernarda Tomica a okrem postupu do 2. kola sa mohol tešiť z prémie 79.000 eur pred zdanením. „Môj brat s mamou a starou mamou prišli do Barcelony na dovolenku a prenajali si malé auto, aby si mohli pozrieť nejaké pamiatky. Keď som započul, že som sa na Roland Garros dostal do hlavnej súťaže, babka bola akurát v sprche. V priebehu pol hodiny sme si zbalili kufre, nasadli sme do vozidla a vydali sme sa na cestu do Paríža. Z Barcelony sme vyrazili v nedeľu o jednej popoludní a do francúzskej metropoly sme prišli večer o jedenástej. V noci som spal päť hodín a v pondelok ráno okolo pol ôsmej som sa hlásil v klube na dvorcoch Rolanda Garrosa,“ líčil Trungelliti pre akreditované médiá svoj kuriózny príbeh.

Cibulková po finálovej prehre: Bolí to, Anastasia hrala výborne

Argentínčan tvrdí, že roadtrip z Barcelony do Paríža ho veľmi neunavil. „Ak v Argentíne nežijete v Buenos Aires, desaťhodinová cesta je pre vás ‚malina‘. Zvládol som ju úplne v pohode. Som rád, že som využil druhú šancu a napriek neúspešnej kvalifikácii som v Paríži v 2. kole. V Barcelone som jedol veľa barbecue, to je pre nás Argentínčanov jeden zo zmyslov života a do Paríža som prišiel veľmi uvoľnený,“ dodal Juhoameričan, ktorého v 2. kole čaká Talian Marco Cecchinato.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu