Jednou vetou

Údajnú Neymarovu obeť opustili právnici, dôvodom sú rozpory vo výpovedi

Brazílsky futbalista Neymar.

Foto: TASR

Žena, ktorá obvinila brazílskeho futbalistu Neymara zo znásilnenia, prišla o svojich právnikov. Advokátska kancelária z prípadu odstúpila pre rozpory vo výpovedi svojej klientky. Informovala o tom televízna stanica Globo.

Nemenovaná Brazílčanka podala v piatok oznámenie na policajnej stanici v Sao Paule, že ju Neymar 15. mája znásilnil v parížskom Hoteli Sofitel Paris Arc de Triomphe. Údajná obeť ale podľa svojich právnikov najprv tvrdila, že na ňu fyzicky zaútočil, potom výpoveď zmenila a hovorila o znásilnení. Hráč Paríža St. Germain obvinenie poprel. Podľa svojich slov sa chytil do pasce a žena ho vydiera.

Neymara rieši aj policajná jednotka na boj s kybernetickou kriminalitou

Neymar môže mať problémy aj kvôli tomu, že v rámci svojej obrany zverejnil na sociálnej sieti komunikáciu s údajnou obeťou cez WhatsApp. Preto prípad vyšetruje nielen štátna polícia, ale aj jednotka kybernetickej kriminality. Podľa nej nie je v poriadku, že futbalista zverejnil intímne fotografie ženy bez jej súhlasu.

„Dávam prednosť počítačovému zločinu pred prípadom znásilnenia,“ komentoval to hráčov otec a zároveň manažér Neymar da Silva Santos. „Chránil svoj imidž, svoje meno. Potreboval sa obhájiť rýchlo. Najlepšie je byť úprimný a ukázať, čo sa skutočne stalo,“ dodal.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu