Jednou vetou

UEFA vylúčila AC Miláno z Európskej Ligy 2018/2019

AC Miláno
Futbalisti AC Miláno nebudú môcť štartovať v nasledujúcom ročníku Európskej ligy UEFA. Európska futbalová únia (UEFA) vylúčila taliansky klub zo súťaže za porušenie pravidiel finančnej fair play.

aktualizované: 18:51

Disciplinárna komisia UEFA rozhodla v stredu o vylúčení AC Miláno z európskych pohárových súťaží, ktoré sa vzťahuje na jednu z dvoch nasledujúcich sezón. „Rossoneri“ tak nebudú môcť hrať v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA 2018/2019, kam sa kvalifikovali ako šiesty tím tabuľky Serie A. AC by mala v skupine nahradiť Atalanta Bergamo, ktorá skončila v najvyššej talianskej súťaži siedma, ôsma Fiorentina dostane šancu hrať 2. predkolo EL.

ŠOK na MS! Nemci neobhája titul majstra sveta, zdolali ich Kórejci

Vedenie AC sa môže ešte voči verdiktu odvolať na Športový arbitrážny súd (CAS), informovala UEFA na svojej oficiálnej webstránke. Kluboví predstavitelia už dávnejšie uviedli, že v prípade udelenia trestu túto možnosť využijú.

UEFA siahla k tvrdému trestu po vyšetrovaní hospodárenia čínskych majiteľov, ktorí AC vlani v apríli odkúpili od dlhoročného vlastníka Silvia Berlusconiho. Klub si potom vzal vysokú pôžičku a na nákup posíl minul približne 200 miliónov eur, čím podľa únie porušil pravidlo o vyrovnanosti výdajov a príjmov. Pravidlá finančnej fair play zaviedli v roku 2011 aj preto, aby sa kluby nezadlžovali a nemíňali viac peňazí, než zarobili.

 

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu