Jednou vetou

Urban po operácii kolena: Predstavoval som si inú rozlúčku s dresom Tatrana

Vľavo hádzanár Lukáš Urban, archívne

foto: SITA

Lúčenie na palubovke prekazilo zranenie kolena a zdupľoval predčasný koniec sezóny z dôvodu koronavírusu.

Hádzanárska sezóna na Slovensku je od minulého týždňa na konci. Ešte skôr sa skončila pre jedného z najlepších slovenských hádzanárov súčasnosti Lukáša Urbana. Postaralo sa o to zranenie z prvého extraligového duelu v tomto kalendárnom roku.

Ruplo mu koleno

„V úvode druhého dejstva duelu s Košicami som pri jednom z doskokov dopadol na palubovku a pocítil som, že niečo sa stalo v tom ľavom kolene. Najskôr som na druhý deň podstúpil vyšetrenie magnetickou rezonanciou, podľa ktorého mám roztrhnutý predný skrížený väz. Ešte som však išiel v Prešove na artroskopiu, keďže lekár Klein sa chcel presvedčiť, či ide naozaj o roztrhnutý väz, lebo pri magnetickej rezonancii to nebolo dobre vidieť. Keďže sa potvrdilo, že väz je roztrhnutý, 11. marca som podstúpil v Košiciach u lekára Polana plastiku,“ povedal pre agentúru SITA Lukáš Urban, ktorý mal s ľavým kolenom problémy už aj na prelome rokov 2019 – 2020 a chýbal z tohto dôvodu aj v reprezentácii na turnaji I. fázy kvalifikácie MS 2021.

Bez rozlúčky

Urbana čaká ešte polročná pauza, čo zároveň znamená predčasný koniec pôsobenia v drese prešovského Tatrana, ktorého súčasťou bol od prípravky. „Žiaľ, nemôžem sa rozlúčiť s divákmi a ani s klubom, ktorého som odchovancom a pôsobím v ňom od siedmich rokov, podľa predstáv. Už skôr som avizoval, že po tejto sezóne chcem okúsiť zahraničný angažmán. Najskôr rozlúčku prekazilo zranenie a potom to ešte zdupľoval koronavírus. Je to pre mňa sklamanie, ale neovplyvním to,“ skonštatoval Prešovčan, ktorý mieri do Francúzska – zatiaľ nemenovaného prvoligového klubu.

Kedy sa vráti do hry?

Novému zamestnávateľovi i reprezentácii Slovenska však bude môcť 24-ročná univerzálna spojka pomôcť na palubovke až na jeseň. „Do súťažného diania by som sa mal vrátiť osem mesiacov operácie, čiže niekedy v novembri. Samozrejme, trénovať budem môcť už skôr,“ dodal L. Urban, ktorý je pripravený pomôcť národnému tímu SR hneď, ako to len pôjde. „Ak budem v poriadku a dostanem pozvánku, vždy rád prídem. S trénerom Kukučkom sme v kontakte, zaujíma sa o môj aktuálny stav. Na prelome októbra a novembra by som mohol byť už pripravený.“

 

Prečítajte si aj: Papierové medaily a balónový pohár. Netradičné, ale zaslúžené

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu