Úspech slovenských hádzanárok: V kvalifikácii na ME porazili Talianky

Na snímke vpravo hráčka Slovenska Simona Szarková a hráčka Talianska Bianca Del Balzová v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2018 vo Francúzsku medzi Slovenskom a Talianskom v Šali v sobotu 24. marca 2018.

FOTO TASR: Lukáš Grinaj

Slovenské hádzanárky vyhrali v druhej fáze kvalifikácie ME 2018 v 2. skupine na palubovke v Šali nad Talianskom 20:17 a v tabuľke im patrí priebežne tretia priečka so ziskom štyroch bodov. Slovenky teraz čaká dvojmesačná pauza, najbližší kvalifikačný zápas odohrajú 30. mája doma proti Čiernej Hore. Na európsky šampionát do Francúzska postúpia prvé dva celky a najlepší tím z tretích miest kvalifikačných skupín.

Slovenky od úvodu zápasu bojovali s nervozitou a hoci vyhrávali v úvode 2:0, réžiu zápasu potom vzali do rúk Talianky. Tie trestali každú chybu zvereniek trénera Dušana Poloza, vychádzala im streľba a dokázali otočiť na 4:3. Do konca polčasu si potom udržiavali náskok, vyhrali ho napokon 11:8.

Cez prestávku sa však Slovenky zmobilizovali a v úvode druhej časti zápasu prišla ich štvorgólová šnúra, po ktorej sa dostali do vedenia 12:11. Talianky síce vyrovnali, ale v polovici druhého polčasu premenili slovenské hádzanárky dva rýchle protiútoky, po ktorých viedli už o dva góly 15:13. Dvojgólový náskok si udržiavali do 22. minúty, potom sa presadila Rajnohová a zvýšila na 17:14. Vzápätí mohla zlomiť zápas Szarková, ale zo ‚sedmičky’neuspela. Slovenky si však v dramatickej koncovke mierny náskok udržali a zostali v hre o postup na ME.

Môže vás zaujímať

Futbal-ME17-kval: Slovenky v úvodnom zápase prehrali s Rakúskom