Jednou vetou

Útočník Nashvillu Watson si za domáce násilie nezahrá 27 zápasov

Hokejista Nashville Predators Austin Watson.

Foto: TASR/AP

Hokejový útočník Austin Watson z Nashville Predators si v zámorskej NHL 2018/2019 nezahrá prvých 27 zápasov základnej časti. Dvadsaťšesťročný krídelník pyká za domáce násilie, jeho suspendácia sa týka aj celého prípravného obdobia pred touto sezónou.

Zastavenie činnosti bez nároku na plat potvrdil v stredu komisár NHL Garry Bettman potom, ako minulý týždeň prebehlo s hráčom stretnutie. K incidentu hokejistu s jeho priateľkou prišlo 16. júna na benzínovej pumpe v meste Franklin v Tennessee.

Országh po výhre nad Čerepovcom: Dôležité víťazstvo z hľadiska psychiky

Pri hádke ju udrel do tváre. Svedok udalosti privolal políciu, ktorej ona sama útok potvrdila. Watson proti obvineniu z domáceho násilia nepodal do stanoveného termínu námietku. Profiliga sa aj preto rozhodla k uvaleniu trestu. „NHL nemôže a nebude tolerovať takéto a podobné správanie,“ citovala AP zo stanoviska súťaže.

Na prológu Okolo Slovenska zvíťazil Jungels, Baška 14.

Watson prispel k zisku Prezidentskej trofeje pre Predators v uplynulej sezóne 19 bodmi (14+5) v základnej časti, v play off pridal 8 bodov v 13 súbojoch. Mužstvu bude k dispozícii 3. decembra v domácom súboji s Buffalom, ktorý bude 28. pre Predators v základnej časti.

Môže vás zaujímať

Coronavírus v Zadare: Nakazení sú ďalší tenisti