Jednou vetou

Už v utorok sa začína boj o EL aj baráž o účasť vo Fortuna lige 2020/2021

Majstrovský titul a miestenku v kvalifikácii Ligy majstrov už skôr získali hráči Slovana Bratislava.

Foto: SITA

Iba tri dni po skončení nadstavby futbalovej Fortuna ligy 2019/2020 pokračuje slovenská liga súbojmi play-off o účasť v Európskej lige aj baráž o miestenku v najvyššej slovenskej súťaži pre ročník 2020/2021.

O účasť v pohárovej Európe bude bojovať kvarteto klubov, ďalšie dva si zmerajú sily o jednu miestenku vo FL.

Majstrovský titul a miestenku v kvalifikácii Ligy majstrov už skôr získali hráči Slovana Bratislava, do Európskej ligy sa kvalifikovali futbalisti Žiliny a Dunajskej Stredy. Posledné miesto v EL dostanú hráči Trnavy, Ružomberka, Michaloviec alebo Trenčína.

V semifinále play-off sa Michalovce predstavia na pôde Ružomberka a Trenčania cestujú do Trnavy, zápasy sú na programe v utorok 14. júla. Víťazi uvedených duelov si zmerajú sily v piatok 17. júla o 18.00 h vo finále na pôde lepšie postaveného tímu po nadstavbe. „Trenčín je asi najnepríjemnejší súper, ktorého sme mohli dostať. Verím, že sa nám podarí dobre zregenerovať, aby sme boli v tom krátkom čase po Slovane pripravení. Nie je veľa priestoru niečo špeciálne vymýšľať, už to bude skôr lotéria. Musíme bojovať, hrať so srdcom a ukázať kvalitu,“ zhodnotil tréner Trnavy Marián Šarmír na oficiálnom webe Spartaka.

Keďže po poslednom kole nadstavby zostal na poslednom 12. mieste tabuľky tím FC Nitra, čaká ho baráž o zotrvanie v najvyššej súťaži s víťazom II. ligy MFK Dubnica nad Váhom. Prvý barážový duel sa uskutoční v utorok 14. júla na pôde druholigistu, odveta je na programe v piatok 17. júla pod Zoborom.

Semifinále play-off o Európsku ligu – utorok 14. júla 2020:
MFK Ružomberok -.MFK Zemplín Michalovce (18.00)
FC Spartak Trnava -. AS Trenčín (20.00)
Finále – piatok 17. júla 2020:
víťaz FC Spartak Trnava/AS Trenčín – víťaz MFK Ružomberok/MFK Zemplín Michalovce (vyššie postavený v tabuľke bude mať výhodu domáceho prostredia) /18.00/

Baráž o Fortuna ligu 2020/2021
prvý zápas – 14. júla: MFK Dubnica – FC Nitra (17.00)
odveta – 17. júla: FC Nitra – MFK Dubnica (20.00)

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu