Jednou vetou

V 19-člennej elite Ness city triathlonu sú aj Gajdošová či Čelůstka

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Centrum Košíc bude v poslednú júnovú sobotu dejiskom 4. ročníka Ness city triathlonu. Čoraz obľúbenejšie podujatie očakáva približne 400 nadšencov, medzi ktorými nebude chýbať ani 19-členná skupina elitných triatlonistov. Zaujímavé zápolenia možno očakávať v mužskej aj ženskej kategórii, k favoritom patria Romana Gajdošová, Márgit Vaneková, András Király či Jan Čelůstka.

FOTO: Vybehli si trochu maškrtiť. Ľubo Višňovský zobral von celú rodinku

Košické triatlonové podujatie s prívlastkom Sprint pozostáva zo 750 m plávania v 50 metrovom bazéne, 20 km bicyklovania a 5-kilometrového behu, pre deti je pripravená menšia trať (40m – 1 km – 500 m). Súčasťou podujatia bude aj samostatný štart nasadených pretekárov v kategórii Elite.

Do nej sa pretekári museli kvalifikovať na základe dosiahnutých výsledkov. „Máme nasadených 19 elitných pretekárov, z ktorých máme pocit, že ženská časť vyzerá ešte kvalitnejšie než mužská. Najväčšia favoritka bude domáca Romana Gajdošová, ktorá, predpokladáme, bude súperiť s Maďarkou Márgit Vanekovou. K tomu máme aj vlaňajšiu víťazku Noru Jenčušovú i Alenu Stevens, ktorá je síce špecialistkou na dlhé trate a súťaže typu ironman, no určite má čo ponúknuť aj nášmu podujatiu. V mužskej kategórii príde obhajca vlaňajšieho titulu András Király, vráti sa Jan Čelůstka, ktorý vyhral úplne prvý Ness city triathlon. Do popredných priečok vo výsledkových listinách určite budú chcieť prehovoriť aj ďalší, preto sme veľmi zvedaví, ako to dopadne,“ uviedla Michala Koniarová zo spoločnosti Progress Promotion, ktorá je organizátor podujatia.

Dubovcová so Štrbovou na 26. mieste rebríčka FIVB

„Príde viac kvalitných pretekárok než v prvom ročníku, takže určite to nebude žiadna prechádzka. Teším sa na to. Myslím si, že najväčšie favoritky budú Ivana Kuriačková a Maďarka Márgit Vaneková. Obe sú výborné triatlonistky, navyše skvelé plavkyne. Ja nie som taký plavec, no určite im nič nedarujem a verím, že ich potrápim. Samozrejme, chcem vyhrať,“ uviedla Romana Gajdošová, ktorá na nedávnych pretekoch v Antverpách obsadila 10. miesto, ktoré je historicky najlepším umiestnením slovenskej reprezentantky v pretekoch Svetového pohára.

Okrem spomínaných mien sa na štarte predstavia aj štafety zložené zo zajímavých športových osobností. Jednu z najzaujímavejších vytvoria hokejisti HC Košice Patrik Koch a Samuel Petráš, ktorých v plaveckej časti doplní vodný pólista Karol Bačo. Chýbať nebude ani pokoriteľka kanálu La Manche Zuzana Jusková, celkovo bude mať na štarte zastúpenie 8 krajín.

„Tešíme sa z toho, že sa mení pomer medzi štafetármi a jednotlivcami. Čoraz viac ľudí si trúfa absolvovať celý triatlon. Vlani sme mali na štarte približne 50 štafiet, teraz ich bude asi 33. S tým súvisí 31-percentný nárast počtu účastníkov v invididuálnej kategórii,“ poznamenala Koniarová.

Strnisko zdolal Smajliho a postúpil do štvrťfinále

V roku 2018 sa organizátorom podarilo splniť smelý zámer postaviť štafetu zloženú z hendikepovaných športovcov. Zaujímavá myšlienka bude mať pokračovanie.

„Každý rok sa snažíme priniesť nejaké novinky, no zároveň vždy máme radosť, ak sa nám darí zachovať tie dobré veci. Medzi ne patria trate, ktoré sú vyladené naozaj optimálne. Najväčšou novinkou pre účastníkov je skutočnosť, že úplne všetci sa už teraz môžu tešiť na účastnícke medaily. Druhýkrát si zopakujeme štafetu hendikepovaných športovcov a myslíme si, že by to mohla byť pekná tradícia. Možno je trochu problém hľadať takých športovcov, ale veľkou satisfakciou je potom vidieť ich v cieli,“ dodala Koniarová. Organizátori plánujú uzavrieť registráciu v stredu o 12.00, celkovo očakávajú 350 účastníkov, ktorých doplní približne 60 detí.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu