FOTO A VIDEO: V Belgicku sa rozlúčili s tragicky zosnulým Lambrechtom

Na snímke rakva s pozostatkami belgického cyklistu Bjorga Lambrechta z tímu Lotto–Soudal je vystavená pri oltári kostola počas pohrebu v belgickom Knesselare 13. augusta 2019. FOTO TASR/AP
Príbuzní, kolegovia z tímu a stovky fanúšikov cyklistiky sa v belgickom Knesselare rozlúčili s tragicky zosnulým Bjorgom Lambrechtom.

FOTO: Hviezdny Sagan spôsobil hystériu! Fanúšikovia sa išli potrhať

Dvadsaťdvaročný jazdec tímu Lotto – Soudal stratil minulý pondelok v 3. etape pretekov Okolo Poľska kontrolu nad bicyklom a vrazil do betónového priepustu pri ceste.

Lambrechta oživovali už priamo na mieste nešťastia, neskôr ho previezli sanitkou do nemocnice. Tam zomrel na následky masívneho vnútorného krvácania.

Lambrecht nemal šancu prežiť, tvrdí lekár tímu Lotto-Soudal

„Na veľkoplošnej obrazovke umiestnenej na stene kostola sa premietali čiernobiele fotografie Lambrechta a na rakve bol symbolicky položený dres tímu Lotto,“ informuje agentúra AFP.

Lambrecht bol jednou z veľkých nádejí belgickej cyklistiky, na Criterium du Dauphine skončil dvanásty a tešil sa z trofeje pre najlepšieho najmladšieho jazdca, na La Fleche Wallonne obsadil štvrtú priečku a na Amstel Gold Race šiestu.

Môže vás zaujímať

Slováci podľahli aj Nórom na Švajčiarskom pohári