Jednou vetou

V Bratislave opäť vystavia trofej pre šampióna Ligy majstrov

Ušatá trofej Ligy majstrov

foto: TASR

V dňoch 19. až 20. apríla 2018 vystavia v nákupnom centre Aupark v Bratislave víťaznú trofej futbalovej Ligy majstrov UEFA. Počas oboch dní vystavenia "ušatej" trofeje vystúpi plejáda futbalových osobností na čele s Vladimírom Šmicerom či Ľubošom Micheľom.

Slávny 73,5 cm vysoký a 7,5 kg vážiaci pohár pre európskeho klubového šampióna bude po rokoch 2010 a 2014 v Bratislave už tretíkrát. „Sme radi, že môžeme slovenským futbalovým fanúšikom priniesť netradičný zážitok. Vidieť na vlastné oči trofej, ktorá je dlhodobo symbolom úspechu, slávy a špičkového futbalu, sa pošťastí naozaj iba výnimočne,“ uviedol v oficiálnej tlačovej správe Josef Neumann, generálny riaditeľ spoločnosti PepsiCo SR.

Trofej budú môcť v nákupnom centre ľudia vidieť a spoločne sa s ňou vyfotografovať už vo štvrtok 19. apríla od 10.00 hod. V rámci slávnostného predstavenia pohára o 17.00 hod. zaznie naživo svetoznáma zvučka Ligy majstrov so speváckym sprievodom, po ktorej moderátor Slavomír Jurko uvíta na pódiu známe futbalové tváre – Vladimíra Šmicera a Ľuboša Micheľa.

Zatiaľ čo Vladimír Šmicer v roku 2005 v službách FC Liverpoolu trofej vyhral, Ľuboš Micheľ rozhodoval niekoľko zápasov Ligy majstrov vrátane finále v roku 2008. Po rozhovoroch bude nasledovať fotenie pri pohári a autogramiáda. Na pódium zavíta aj Ivan Kozák. Bývalý futbalový obranca bol kapitánom 1. FC Košice, resp. prvého slovenského klubu, ktorý hral základnú skupinu Ligy majstrov.

V piatok 20. apríla bude trofej opäť vystavená, a to od 10.00 hod. V rámci sprievodného programu vystúpi poobede športový komentátor a novinár Marcel Merčiak. Neskôr sa na pódium postavia bývalý slovenský reprezentant Ľubomír Moravčík, resp. Róbert Jež, ktorý v roku 2010 postúpil s MŠK Žilina do skupinovej fázy Ligy majstrov.

Program vystavenia pohára Ligy majstrov UEFA (Aupark, Bratislava, 19. a 20. apríla 2018):
štvrtok, 19. apríla

10.00 – vystavenie pohára v nákupnom centre, fotenie návštevníkov s trofejou, súťaže o ceny
15.30 – ukončenie fotenia s trofejou, inštalácia zakrývacej látky a príprava na slávnostné odhalenie
17.00 – zahájenie slávnostného predstavenia hymnou Ligy majstrov, vystúpenie Vladimíra Šmicera a Ľuboša Micheľa, fotenie, autogramiáda a súťaže o ceny
19.00 – ukončenie akcie a pozvánka na ďalší deň

piatok, 20 apríla

10.00 – vystavenie pohára v nákupnom centre, fotenie návštevníkov s trofejou, súťaže o ceny
15.00 – vystúpenie hostí Marcela Merčiaka (15.00), Ľubomíra Moravčíka (16.45), Róberta Ježa (18.00)
19.00 – rozlúčenie a ukončenie akcie

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu