Jednou vetou

V maďarskej nominácii na Chorvátsko a Azerbajdžan aj Holman

Dávid Holman (Slovan) pri mladých fanúšikoch po stretnutí 1. kola skupinovej fázy v základnej K-skupine Európskej ligy 2019/2020 vo futbale Slovan Bratislava - Besiktas Istanbul na Tehelnom poli v Bratislave 19. septembra 2019. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Tréner maďarskej futbalovej reprezentácie Marco Rossi nominoval na dvojzápas kvalifikácie ME 2020 s Chorvátskom (10. októbra v Splite) a Azerbajdžanom (13. októbra v Budapešti) 26 hráčov. Nechýba medzi nimi stredopoliar Slovana Bratislava Dávid Holman, ktorý vo fortunaligovom súboji s Nitrou zaznamenal hetrik.

Taliansky kouč poslal pozvánku aj útočníkovi Újpestu Budapešť Róbertovi Feczesinovi, ktorý v uplynulých troch ligových zápasoch strelil štyri góly i obrancovi Krisztiánovi Tamásovi zo Zalaegerszegu. K dispozícii nebude stredopoliar Dunajskej Stredy Zsolt Kalmár. ktorý sa ešte zotavuje po zranení.

„Vieme, že v septembrovom dueli proti Slovensku sme prepásli obrovskú šancu napriek tomu, že hráči urobili všetko pre úspech. Dnes už môžem s chladnou hlavou povedať, že šťastie sa od nás odklonilo. Pred nami je ťažký dvojzápas, stále máme šancu na postup. Proti Azerbajdžanu musíme jednoznačne vyhrať, proti Chorvátom sa pokúsime prekvapiť. Veľmi dobre vieme, kto sme my, a kto oni,“ povedal Rossi.

Duel SR – Wales aj s divákmi, školy a kluby dostanú kompenzáci

Na margo návratu Tamása s Feczesinom do národného tímu uviedol. „Krisztián Tamás už bol v nominácií, ale minulý rok vo Videotonu nehral veľa. V uplynulom období v Zalaegerszegu hral pravidelne a je najlepším hráčom svojho mužstva. Róberta Feczesina poznám už dlhšie a vždy som mal rád štýl jeho hry. Môže byť veľkým prínosom pre reprezentáciu, keď by bol napríklad Ádám Szalai unavený.“

Nominácia Maďarska na kvalifikačné zápasy s Chorvátskom a Azerbajdžanom:

Brankári: Dénes Dibusz (Ferencváros Budapešť), Péter Gulácsi (RB Lipsko), Ádám Kovácsik (Mol Fehérvár FC)

Obrancovia: Botond Baráth (Sporting Kansas KC), Barnabás Bese (Le Havre), Tamás Kádár (Dynamo Kyjev), Mihály Korhut (Aris Solúň), Ádám Lang (Omonia Nikózia), Gergő Lovrencsics (Ferencváros Budapešť), Krisztián Tamás (Zalaegerszeg), Willi Orbán (RB Lipsko)

Stredopoliari: Dávid Holman (Slovan Bratislava), László Kleinheisler (NK Osijek), István Kovács (Mol Fehérvár FC), Ádám Nagy (Bristol City FC), Máté Pátkai (Mol Fehérvár FC), Dávid Sigér (Ferencváros Budapešť), Dominik Szoboszlai (RB Salzburg)

Útočníci: Balázs Dzsudzsák (al-Ittihad), Róbert Feczesin (Újpest FC), Filip Holender (FC Lugano), Dominik Nagy (Legia Varšawa), Krisztián Németh (Sporting Kansas), Roland Sallai (SC Freiburg), Ádám Szalai (FSV Mainz), Roland Varga (Ferencváros Budapešť)

Môže vás zaujímať

CYKLISTIKA: Bora-Hansgrohe chystá na horskej dráhe v Alpách útok na víťazstvo