Jednou vetou

V nominácii SR na I. ligu ME družstiev Volko, Hrašnová či Gajanová

Ján Volko

foto: TASR

Výkonný výbor Slovenského atletického zväzu odobril nomináciu na I. ligu ME družstiev v nórskom Sandnese (9.-11. augusta). Vo výprave bude 50 športovcov a 13 členov realizačného tímu, nechýbajú tradičné opory – halový majster Európy na 60 m Ján Volko, kladivári Martina Hrašnová a Marcel Lomnický, trojskokanka Dana Velďáková či nádeje z nastupujúcej generácie Gabriela Gajanová, Tomáš Veszelka, Andrej Paulíny a bronzový z MEJ na 400 m prekážok Matej Baluch, ktorý však v Nórsku pobeží stodesiatku. Informoval oficiálny web SAZ.

Slovensko postúpilo do I. ligy pred dvomi rokmi, keď ako nováčik II. ligy skončilo v konkurencii 12 tímov v izraelskom Tel Avive druhé za Maďarskom. V druhej najvyššej kategórii (úplne najvyššia je superliga) sa slovenská atletická reprezentácia predstaví prvý raz od zmeny názvu podujatia z Európskeho pohára družstiev na ME družstiev v roku 2009, pričom odvtedy sa muži a ženy nevyhodnocujú samostatne, ale ide o spoločný zmiešaný tím.

Médiá o 106. ročníku Tour de France: Veľký deň pre Kolumbiu, historický Sagan

Okrem Slovenska sa v Sandnese na miestnom päťtisícovom štadióne predstavia Bielorusko, Belgicko, Maďarsko, Írsko, Litva, Holandsko, Nórsko, Portugalsko, Rumunsko a Turecko. Vzhľadom na reorganizáciu ME tímov bude zotrvanie Slovenska v I. lige mimoriadne náročné, keďže zostupuje až päť družstiev a víťaz postupuje do superligy.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu