V Pjongčangu bude štartovať päť slovenských sánkarov

Nemeckí sánkari Toni Eggert a Sascha Benecken

Foto: archív, TASR/AP

Na ZOH 2018 v Pjongčangu sa predstaví päť slovenských sánkarov. Medzinárodná sánkarská federácia (FIL) potvrdila olympijské miestenky pre Jozefa Ninisa, Jakuba Šimoňáka, dvojicu Marek Solčanský, Karol Stuchlák a Katarínu Šimoňákovú.


Kvalifikačné kritériá splnili dvaja zástupcovia v súťaži mužov – jednotlivcov Ninis a Šimoňák a v dvojiciach Solčanský so Stuchlákom. Šimoňáková sa v Pjongčangu predstaví na základe voľnej karty v súťaži družstiev, čo ju oprávňuje štartovať aj v súťaži jednotlivkýň.

„Menoslov nám v stredu potvrdila Medzinárodná sánkarská federácia. Katka síce nesplnila kvalifikačné kritériá, no dostala voľnú kartu a v Kórejskej republike tak budeme môcť obsadiť aj súťaž miešaných štafiet,“ informovala TASR generálna sekretárka Slovenského zväzu sánkarov Viera Bachárová-Findurová.

Tesne o jedno miesto ušla účasť v Pjongčangu mladej dvojici v zložení Tomáš Vaverčák, Matej Zmij. Tá skončila v Lake Placid 18., ani to jej však nestačilo na zisk olympijskej miestenky. Na ZOH 2014 v Soči sa zúčastnilo šesť slovenských sánkarov – Ninis, Viera Gbúrová a dvojice Solčanský, Stuchlák a Marián Zemaník, Jozef Petrulák.

Môže vás zaujímať

Slováci podľahli aj Nórom na Švajčiarskom pohári