Jednou vetou

V Portlande či Denveri otvárajú haly, opatrenia sú veľmi prísne

Ilustračné foto

foto: TASR

NBA je v dôsledku pandémie koronavírusu zastavená od 11. marca.

Návrat do tréningového procesu, ale v prísne obmedzenom režime. Od piatka budú môcť niektoré tímy NBA otvoriť svoje haly a povoliť basketbalistom prvé tréningové dávky. V rovnakom čase sa však budú môcť nachádzať na jednom mieste iba štyria hráči, ktorí budú mať zakázanú spoločnú prípravu či vzájomné kontakty. NBA je v dôsledku pandémie koronavírusu zastavená od 11. marca.

„Bude to povolené iba v štátoch USA, ktoré na lokálnej úrovni neporušujú pravidlá počas pandémie koronavárusu. Podľa zámorských médií prvé tímy NBA, ktoré umožnia svojim hráčom takto obmedzene trénovať, budú Portland Trail Blazers, Denver Nuggets a Cleveland Cavaliers,“ uvádza portál laola1.at.

Majiteľ tímu Dallas Mavericks Mark Cuban v tejto súvislosti varuje pred ďalším šírením nákazy v dôsledku nedostatočných možností na testovanie hráčov. A v takom prípade nikto nebude môcť zaručiť ich bezpečnosť. „Môžeme prijať rôzne preventívne opatrenia, ale nebude to mať význam, pokiaľ si naši hráči nájdu možnosti na trénovanie niekde vo vonkajších priestoroch a tam budú triafať do košov,“ zdôraznil Cuban v podcaste „77 Minutes in Heaven“ na serveri The Athletic.

Na piatok je plánovaný konferenčný hovor medzi šéfom NBA Adamom Silverom a riaditeľkou hráčskej asociácie NBPA Michele Robertsovou a hráčmi z jednotlivých klubov. Tí budú môcť obom klásť otázky súvisiace s opatreniami, ktoré súvisia s možným reštartom sezóny NBA v čase pandémie nového koronavírusu.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu