Jednou vetou

V severskej kombinácii družstiev zlato pre suverénnych Nemcov

Nemeckí reprezentanti: Eric Frenzel, Johannes Rydzek a Fabian Riessle

foto: TASR/AP

V severskej kombinácii družstiev na ZOH v Pjongčangu suverénne triumfovali Nemci v zložení Vinzenz Geiger, Fabian Riessle, Eric Frenzel a Johannes Rydzek. Najväčší favoriti zdolali strieborných Nórov o 52,7 sekundy a bronzových Rakúšanov o 1:07,8 min.

Na trati 4×5 km štartovali tímy podľa Gundersenovej metódy s prvým Rakúskom, ktoré bolo po skokanskej časti na veľkom mostíku na čele. Náskok šiestich sekúnd však naznačoval, že dlho sa na čele v konkurencii bežecky lepších Nemcov neudržia, tretí boli priebežne Japonci (+0:19). Obhajcovia titulu Nóri vybehli zo štvrtého miesta s mankom 27 sekúnd.

Rakúšan Denifl vydržal na prvom mieste len 2,5 km, keď ho predstihol Geiger. Odvtedy sa náskok Nemcov neustále zvyšoval. Na záverečných 5 km vyštartoval Rydzek s minútovým náskokom a bez problémov dotiahol úsilie až do zlatého finišu. Jeho radosť bola o to väčšia, že k zlatu v individuálnej kategórii pripojil ďalšie z tímovej.

Kým o prvenstve sa rozhodlo predčasne, dlho bol dramatický súboj o striebro v podaní Nóra Graabaka a Rakúšana Seidla, ktorý napokon jasne dopadol v prospech severana.

Severská kombinácia – súťaž družstiev:

1. Nemecko (Vinzenz Geiger, Fabian Riessle, Eric Frenzel, Johannes Rydzek) 46:09,8
2. Nórsko (Jan Schmid, Espen Andersen, Jarl Magnus Riber, Jörgen Graabak) +52,7
3. Rakúsko (Wilhelm Denifl, Lukas Klapfer, Bernhard Gruber, Mario Seidl) +1:07,8

4. Japonsko +2:00,8, 5. Francúzsko +2:27,2, 6. Fínsko +2:30,7, 7. Česko +3:57,3, 8. Taliansko +5:04,3, 9. Poľsko +5:15,0, 10. USA +5:16,7

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu