Jednou vetou

V šprinte žien na ME zlato pre Švédku Brorssonovú, 29. I. Fialková

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

V šprinte biatlonistiek na ME v bieloruskom Raubiči bola na 7,5 km vzdialenosti najlepšia Švédka Mona Brorssonová pred Ruskou Jekaterinou Jurlovovou-Perchtovou (+37,5) a ďalšou Švédkou Hannou Obergovou (+45,6). Štartovala aj jediná slovenská biatlonistka Ivona Fialková a obsadila medzi 85 ženami 29. priečku (+1:57,5).

Generálka na MS vo švédskom Östersunde Ivone Fialkovej (celková strelecká bilancia 1-2) úplne nevyšla, aj keď upútala 10. najlepším bežeckým časom. V streľbe ležmo nabrala trestný okruh na štvrtom terči, v ‚stojke‘ dva trestné na prvom a štvrtom.

Vysokú latku nasadila strelecky bezchybná a na lyžiach najrýchlejšia Švédka Brorssonová, ktorá sa už nenechala zo šprintérskeho európskeho trónu zosadiť. Na medzičase po ‚ležke‘ ju však predstihla Ruska Jurlovová-Perchtová a atakovala ju aj Češka Charvátová, obe nakoniec s chybami na ‚stojke‘.

Johaugová vybojovala tretie nórske zlato v Seefelde

Po nich sa čakalo hlavne na najväčšiu favoritku Švédku Öbergovú. V Raubiči zvíťazila vo vytrvalostných pretekoch a v šprinte od začiatku siahala na ďalší triumf, no druhý a piaty stojkový terč, identické ako u Charvátovej, ju pripravili o zlaté double.

výsledky:
šprint na 7,5 km: 1. Mona Brorssonová (Švéd.) 19:37,4 (0 tr. okr.), 2. Jekaterina Jurlovová-Perchtová (Rus.) +37,5 (1), 3. Hanna Öbergová (Švéd.) +45,6 (2), 4. Svetlana Mironovová (Rus.) +46,1 (1), 5. Karoline Offigstad Knottenová (Nór.) +48,4 (0), 6. Fabienne Hartwegerová (Rak.) +1:06,6 (0), … 29. Ivona FIALKOVÁ (SR) 1:57,5 (3)

Môže vás zaujímať

HOKEJ: O Cehlárika má vážny záujem švajčiarske Lugano