Jednou vetou

V stredu sa v Bratislave uskutoční finálový turnaj Futbalu v meste

Ilustračné foto, archív

foto: TASR/AP

Námestie pred bratislavským obchodným centrom Eurovea ožije v stredu 5. júna futbalom. Stretnú sa tam najlepšie tímy z celého Slovenska vo finálovom turnaji Futbalu v meste. Okrem samotných zápasov prispeje k atmosfére aj bohatý sprievodný program.

 Predpoludním sa budú hrať zápasy detského turnaja, popoludní je na programe turnaj dospelých. „Bude to pravá oslava futbalu ako najpopulárnejšieho športu, ktorý nepozná hranice a bariéry. Máme pripravených veľa atrakcií pre malých i veľkých fanúšikov,“ povedal za organizátora výkonný riaditeľ Únie ligových klubov (ÚLK) Michal Mertinyák.

V Bratislave sa predstaví 12 najlepších detských a 12+4 najlepších tímov dospelých v street futbale. Svoje zábavné zóny ponúknu partneri projektu – Orange Sport či Fortuna, ktorá tu bude s celodennou aktivitou „Superstrelec“ i zaujímavou súťažou „Druhá šanca 20-tisícového strelca“. Jej víťaz získa prémiu 20 000 eur. Nebudú chýbať freestylové vystúpenia Hands Up Crew a Lucie Kevickej. Tí, ktorí majú radi futbal aj v iných formách, si ho môžu zahrať v stolnej podobe či na hernej konzole. „Bude to vrchol sezóny. Aj toto finále podčiarkuje hlavnú myšlienku Futbalu v meste. Chceme priblížiť futbal verejnosti, vytiahnuť ho zo štadiónov a priniesť ho bližšie k fanúšikom. Preto sme teraz v širšom centre Bratislavy na nábreží Dunaja, preto sme boli počas roka na ďalších netradičných miestach, všade tam, kde sa hrá naša Fortuna liga,“ doplnil Michal Mertinyák.

Členom Rady FIFA odporučili schváliť dejisko MS klubov v Katare

Okrem turnajov, v ktorých pôjde o body a celkové víťazstvo sa na finálovom podujatí Futbalu v meste predstavia aj niekdajší špičkoví futbalisti ako Róbert Vittek, Samuel Slovák či Jozef Kožlej. Svoj tím nabitý hviezdami zostavil prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák. Do mužstva sa mu síce nepodarilo získať hlavného ambasádora projektu Stana Lobotku, no slovenský reprezentant prisľúbil účasť a o 14:00 sa stretne s fanúšikmi na autogramiáde.

Na podujatí sa predstaví i jedna krásna futbalová myšlienka. Súčasťou Futbalu v meste bude aj unifikovaný futbal. Jeho podstatou je, že v jednom tíme spolu hrajú zdraví futbalisti a športovci s mentálnym hendikepom.

Program finálového podujatia Futbalu v meste (5. jún 2019, Eurovea, Bratislava)
10:00 – 14:00 – Detský turnaj Futbal v meste (v rámci projektu Dajme spolu gól, partner SFZ)
14:00 – autogramiáda Stanislava Lobotku
15:00 – 17:00 – skupinová fáza turnaja dospelých
17:00 – 18:00 – turnaj partnerov a futbalových osobností
17:00 – 18:00 – 20-tisícový strelec Druhá šanca
18:00 – 18:30  – turnaj partnerov, finálová fáza
18:30 – 19:00 – finálová fáza turnaja dospelých

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu