Jednou vetou

Vaculík na 2. mieste v kvalifikačných pretekoch MS v Žarnovici

Na snímke Martin Vaculík, archívne

Foto: TASR

Slovenský plochodrážnik Martin Vaculík sa umiestnil na 2. mieste na pretekoch v Žarnovici, ktoré boli kvalifikáciou pre seriál majstrovstiev sveta. Na domácom okruhu bol nad jeho sily iba 25-ročný Dán Anders Thomsen.

Vaculík sa na pretekoch v Žarnovici zúčastnil s cieľom poistiť si účasť v seriáli majstrovstiev sveta aj pre rok 2020 pre prípad, že by si nevybojoval účasť na základe výsledkov a nedostal by ani divokú kartu.

Motorizmus: Vaculík triumfoval na medzinárodných MSR na plochej dráhe

„Kvalifikácia je veľmi dôležitá hlavne pre jazdcov, ktorí momentálne nefigurujú v majstrovstvách sveta, prípadne tam sú, ale chcú si opätovne vybojovať miesto aj pre rok 2020. Ak by som ja vypadol z elitnej osmičky MS, mohol by som si pretekmi v Žarnovici vybojovať opätovnú účasť. Je to akoby štvrťfinále, z ktorého sa postupuje do Grand Prix Challenge a z nej prví traja postúpia priamo do seriálu MS,“ poznamenal Vaculík. Na jedinej plochej dráhe na Slovensku sa predstavilo 16 pretekárov z 11 krajín, ktorí súperili o štyri postupové miesta do pretekov Challenge. Tie slúžia ako kvalifikácia do seriálu Grand Prix.

Najúspešnejší slovenský plochodrážnik Vaculík je po 2. podujatiach seriálu majstrovstiev sveta na priebežnej 4. priečke. Za sebou má preteky v Poľsku (9. miesto) a v Slovinsku (2.). Najbližšie sa predstaví 15. júna v Prahe.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu