Jednou vetou

Vadovičová a boccisti víťazmi ocenení SZTPŠ za rok 2019

Na snímke slovenská paralympijská reprezentantka Veronika Vadovičová, archív

foto: TASR - Michal Svítok

Reprezentantka v parastreľbe Veronika Vadovičová triumfovala medzi jednotlivcami pred paracyklistom Jozefom Metelkom.

Reprezentantka SR v parastreľbe Veronika Vadovičová a tím boccistov v kategórii BC4 v zložení Michaela Balcová, Samuel Andrejčík, Martin Strehársky sa stali víťazmi výročnej ankety Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov (SZTPŠ) za rok 2019 .

Vadovičová medzi jednotlivcami obhájila prvenstvo spred roka, pomohol jej k tomu titul majsterky sveta v kategórii R2 na šampionáte v austrálskom Sydney.

„Ocenenie ma v tomto komplikovanom období veľmi potešilo. V posledných týždňoch sa športový svet za krátky okamih dostal na kolená. Zrušilo sa nám niekoľko medzinárodných pretekov a aj tohtoročná paralympiáda, na ktorú smerovala niekoľkoročná intenzívna príprava. Trénujem v obmedzených domácich podmienkach, pretože za výkonom je dlhodobý tréningový proces a športovec si nemôže dovoliť veľmi poľaviť. A práve toto ocenenie mi pripomenulo minuloročnú účasť na majstrovstvách sveta a všetko to, prečo trénujem, a dodalo mi to pri dnešnom tréningu novú iskru s nádejou, že o niekoľko mesiacov začnú opäť súťaže,“ povedala Vadovičová, ktorá triumfovala desať bodov pred paracyklistom Jozefom Metelkom. Tretia skončila reprezentantka SR v paratanečnom športe Helena Kašická.

Aj ďalšie kategórie ankety ovládli boccisti. Samuel Andrejčík sa stal najlepším juniorom a Martin Gabko najlepším trénerom.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu