Jednou vetou

Van Dijk je podľa bookmakerov favoritom na zisk Zlatej lopty

Na snímke holandský obranca Virgil van Dijk z FC Liverpool

foto: TASR/AP

Obranca anglického FC Liverpool Virgil van Dijk je podľa stávkových kancelárií s kurzom 1,90 favorit na zisk Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu sveta. Dvadsaťosemročný stopér tento rok získal honor pre hráča roka v Premier League, hoci sa jeho klubu nepodarilo dosiahnuť na majstrovský titul.

Messimu hrozí dištanc v reprezentácii na dva roky

S „The Reds“ sa však tešil z triumfu v Lige Majstrov a s národným tímom Holandska sa dostal až do finále Ligy národov. Ak by uspel, stal by sa iba tretím obrancom v histórii s ocenením pre najlepšieho futbalistu podľa magazína France Football.

Pred ním sa to podarilo Fabiovi Cannavarovi (2006) a Franzovi Beckenbauerovi, ten dokonca uspel dvakrát za sebou (1974 a 1975).

Na druhom mieste je s kurzom 2,75 kanonier FC Barcelona a päťnásobný víťaz Lionel Messi, ktorému kurz mierne klesol po kontroverzných vyhláseniach na turnaji Copa America.

VIDEO: Balotelli opäť v problémoch, vyšetrujú ho pre netradičnú stávku

Tretí v poradí je egyptský útočník a Van Dijkov spoluhráč Mohamed Salah, autor 22 ligových gólov. Bookmakeri ohodnotili jeho šance kurzom 6,5.  Informácie zverejnil portál calciomercato.com.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu