Jednou vetou

Varga chce v Šamoríne zlepšiť vlaňajší výsledok, Šebo má iný cieľ

Richard Varga

foto: TASR

V nedeľu sa v Šamoríne bude konať triatlonový sviatok roka. Pod hlavičkou Challenge Family sa uskutočnia majstrovstvá sveta v strednom triatlone - Challenge Šamorín The Championship 2018. Slovák Richard Varga by na nich chcel vylepšiť vlaňajší výsledok, ktorým bolo 11. miesto.

Žampovci majú nového trénera Veleza, manžela Veroniky Zuzulovej

Štartovať budú aj minuloroční víťazi Lionel Sanders a Lucy Charlesová, ďalšími hviezdami podujatia sú Sebastian Kienle, Michael Raelert, Heather Wurteleová, Sam Appelton, Mauricio Mendez, Annabel Luxfordová, Anne Haugová, Radka Vodičková-Kahlfeldtová a Emma Pallantová. Chýbať nebudú ani slovenskí triatlonisti Richard Varga a Filip Šebo.

Na Slovensku sme v areáli x-bionic® sphere našli skvelé podmienky. Verím, že si túto akciu všetci čo najviac užijú. Od pretekárov, divákov, organizátorov, až po novinárov,“ uviedol v dejisku pretekov na piatkovej tlačovej konferencii Zibi Szlufcik, riaditeľ Challege Family. Organizátori očakávajú aj veľkú divácku návštevu priamo v Šamoríne, ale aj pri obrazovkách. Preteky sa budú vysielať prostredníctvom živého internetového vysielanie. „Sme presvedčení, že tohtoročné preteky prekonajú čísla z minulosti a vytvoria nový štandard v triatlone,“ dodal Szlufcik.

V semifinále ME 12 lodí SR, tri z kvalifikácie nepostúpili

Varga by chcel vylepšiť svoj vlaňajší výkon. „Chcem sa poučiť z chýb, ktoré som urobil minulý rok. Chcem zlepšiť čas aj výkon, takže verím, že sa mi to podarí.“ Najlepší slovenský triatlonista súčasnosti vlani výkonom 3:58:50 h skončil na jedenástom mieste.

Závod absolvuje aj bývalý futbalista Filip Šebo, ktorý sa triatlonu venuje už dlhšie. Teší sa najmä na konfrontáciu s najlepšími. „Ja mám iné ciele, pripravujem sa na horský triatlon, beriem to ako tréning. Ale je to u mňa doma, trénujem tu, jednoducho to musím absolvovať. Dovolím si tvrdiť, že je to športová udalosť roka na Slovensku. Príde celá moja rodina, kamaráti, takže sa budem snažiť, čo to dá.“

Futsalovým šampiónom sa stal ŠK Slovan

Priebeh pretekov strednej vzdialenosti (1,9 kilometrov plávania, 90 km bicyklovania a 21,1 kilometrov behu) bol starostlivo navrhnutý tak, aby štartovacie, prechodové a dokončovacie fázy pretekov dali divákom vynikajúci pohľad na ich priebeh. „Ja som veľmi vďačný za to, že sa takéto podujatie organizuje na Slovensku. Je to naozaj jedna z veľmi mála príležitostí, kedy si môžu diváci pozrieť na vlastné oči najlepších dlhotratiarskych triatlonistov sveta,“ poznamenal Varga.

Deň pred MS v strednom triatlone sa v Šamoríne uskutočnia sprievodné akcie tohto veľkolepého podujatia. V sobotu sa uskutočnia náborové preteky pod názvom Tryathlon v objemoch 0,3-13-3, Slovenský pohár v triatlone na objemoch olympijského triatlonu a na tých istých objemoch sa uskutoční aj štafetový triatlon.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu