Jednou vetou

Velez-Zuzulová a Volko novými ambasádormi projektu Stars for Stars

Nová ambasádorka projektu Stars for Stars Veronika Velez Zuzulová, mladé športové talenty tenistka Viktória Kužmová, fitneska Kristína Juricová a ambasádor projektu Zdeno Cíger počas tlačovej konferencie 27. apríla 2018 v Bratislave

foto: TASR

Novými ambasádormi projektu Stars for Stars sa v tomto roku stali slovenský šprintérsky rekordér Ján Volko a dlhoročná reprezentantka v alpskom lyžovaní Veronika Velez-Zuzulová, ktorá nedávno ukončila športovú kariéru. Obaja sa rozhodli podporiť myšlienku nadácie, ktorá pomáha mladým a talentovaným športovcom v ich ceste za úspechmi.

„Veronika je obrovský vzor pre mladých športovcov a vychádzajúce talenty. V podmienkach, ktorú sú momentálne na Slovensku, dosiahla niečo neuveriteľné, neskutočné. Nedávno ukončila svoju aktívnu športovú činnosť a my sme radi, že sa dala na cestu podpory mladých športovcov. ‚Johnny‘ Volko je skromný chalan, ktorý na sebe tvrdo pracuje. Je to prototyp športovca, ktorý by mohol byť vzorom pre mladé talenty a ukazovať im, že dá sa aj v skromných podmienkach dosahovať svetové výkony,“ povedal na adresu nových ambasádorov na piatkovej tlačovej konferencii v Bratislave Miroslav Masarčin, projektový manažér Stars for Stars.

Zuzulovej rozlúčka – svetové publikum, dojatí prezident i otec

Nadácia podporuje napríklad tenistov Viktóriu Kužmovú, Damiana Brnu, lyžiara Tomáša Košíka, fitnesku Kristínu Juricovú, biatlonistu Miroslava Pavláka, bedmintonistu Mateja Hliničana, vodnú slalomárku Soňu Stanovskú alebo Hokejovú akadémiu Zdena Cígera. „Talenty v projekte celoročne sledujeme, každý z nich má svoj tréningový plán, ktorý sa snaží plniť, sledujeme jeho výsledky. Každý z nich musí zasielať tréningový denník, podľa lekárskych testov porovnávame výsledky, ak napríklad neplní ciele, riešime prečo. Sme radi, že podpora sa začína prejavovať v dosahovaných výsledkoch,“ uviedol Masarčin.

„Samozrejme sledujeme aj ďalšie talenty, ktoré chceme v tomto roku podporiť, napríklad na tenisovom poli. Snažíme sa spolupracovať s rôznymi spoločnosťami, ktoré by vedeli pristúpiť na podporu.“ Už niekoľko rokov úspešne funguje projekt Hokejovej akadémie Zdena Cígera, ktorá pomáha talentovaným deťom zo sociálne slabších rodín. „Pracujeme so skupinou približne 20 chalanov, teraz je ich aj viac. Ide o talenty z celého Slovenska. Nás teší, že každý rok nám niekto zavolá, či si môže vyskúšať tréning s nami. Dnes už je problém nájsť si v meste nejaké vhodné ihrisko, na Drieňovej ulici v bratislavskom Ružinove sú na tréning vytvorené skvelé podmienky,“ povedal Cíger, jeden z ambasádorov projektu Stars For Stars.

Kužmová zdolala Sasnovičovú

Nadácia takisto uvádza od mája nový reklamný spot v hlavnej úlohe s Kristínou Juricovou, vicemajsterkou sveta vo fitnese žien, majsterkou Európy a juniorskou majsterkou sveta a Európy. „Nakrúcanie som si užila. Predviedla som v ňom bežné veci z tréningu, bola to v podstate taká rozcvička,“ prezradila Juricová. Úspešnou členkou projektu je tenistka Viktória Kužmová, najnovšie bola líderkou slovenského družstva v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie v Bielorusku.

Kužmová podala v Minsku heroický výkon, vo dvojhrách získala dva body, no na triumf nad domácimi favoritkami to nestačilo. „Od malička som rada hrala za tím, za Slovensko, je to niečo iné ako na turnajoch, kde hrám sama za seba. Bohužiaľ, v Minsku to nevyšlo tak, ako sme chceli, ale víkend sme si všetci užili,“ vyznala sa 19-ročná tenistka, ktorá atakuje prvú stovku rebríčka WTA.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu