Velez-Zuzulová tretí deň na lyžiach: „Všetko ide podľa predstáv“

Slovenská lyžiarka Veronika Velez - Zuzulová počas tréningu na svahu vo francúzskom Courcheveli 20. decembra 2017

Foto: TASR

Slovenská reprezentantka Veronika Velez-Zuzulová absolvovala v stredu tretí deň na lyžiach po zranení pravého kolena. Utrpela ho na septembrovom sústredení v Argentíne a podstúpila po ňom modernú operáciu, ktorej účelom bolo urýchliť návrat.

Velez-Zuzulová dostala na lekárskej kontrole 1. decembra zelenú, aby sa mohla postaviť na lyže. „Boli to hodiny strávené v posilňovni a kondičným tréningom. Bolo to veľmi veľa práce a preto dnes sa môžem len usmievať. Konečne som na lyžiach a naozaj všetko ide tak, ako som si priala a podľa mojich predstáv,“ povedala 33-ročná Slovenka, ktorá sa od stredy pripravovala v Courcheveli – v dejisku dvoch tohtotýždňových súťaží Svetového pohára žien (obrovský slalom, paralelný slalom).

Vlhová v obrovskom slalome len za tri body, suverénna Shiffrinová

„Trénovala som aj v iných strediskách, môj úplne prvý deň som bola vo Val d’Isere, druhý deň som bola vo Flaine a v Courcheveli budem trénovať do nedele,“ uviedla Velez-Zuzulová pre TASR.

Vo štvrtok si už vo francúzskom rezorte vyskúša aj slalomové bránky a súťažný svah, na určenie súťažného návratu do SP je však podľa jej slov ešte priskoro. „V stredu som bola tretí deň na lyžiach, mala som len krátky brány a vo štvrtok budem mať normálne dlhé. Uvidíme potom,“ dodala Velez-Zuzulová.

Slalomové súťaže Svetového pohára pokračujú v Lienzi (29. decembra), Osle (mestské preteky 1. januára), Záhrebe (3. januára), Maribore (7. januára), Flachau (9. januára), Lenzerheide (28. januára) a Štokholme (mestské preteky 30. januára). Olympijský slalom žien v Pjongčangu sa uskutoční 14. februára.

Môže vás zaujímať

FOTO: Slováci prehrali s Ruskom v prípravnom turnaji NaturEnergie Challenge