Jednou vetou

Veľká pocta pre futbalovú legendu, ktorú pozná celý svet!

Futbalová legenda Pelé

foto: TASR/AP

V Riu de Janeiro odhalili sochu Pelého na počesť majstrov sveta 1970, hlavný hrdina na ceremónii chýbal

V múzeu brazílskeho futbalu v Riu de Janeiro vo štvrtok predstavili sochu legendárneho Pelého. Tá reprezentuje slávny brazílsky tím, ktorý v roku 1970 v Mexiku získal titul majstra sveta. Pre Brazíliu to bol v poradí už tretí titul, vďaka čomu získala do trvalého vlastníctva víťaznú trofej – Zlatú Niké. Na slávnostnom ceremoniáli sa zúčastnilo deväť hráčov spomenutého mužstva, no 79-ročný Pelé medzi hosťami pre zdravotné problémy chýbal.

Pelého hovorca Pepito Fornos potvrdil, že vopred bolo dohodnuté, že sa jeden z najlepších futbalistov histórie na slávnosti nezúčastní. Pri príležitosti predstavenia sochy v životnej veľkosti však nahral krátky pozdrav, v ktorom porovnal predstavenú sochu so sebou samým. „Pokiaľ ide o krásu, socha je omnoho krajšia. Ďakujem Bohu za zdravie počas tejto slávnosti,“ povedal nekorunovaný kráľ futbalu.

Pelého v týchto dňoch trápia zdravotné problémy. Vlani ho hospitalizovali pre ťažkú infekciu močových ciest. Postretli ho taktiež problémy s bedrom a momentálne si pri chôdzi pomáha krokovacím chodítkom pre seniorov. Počas niektorých nedávnych vystúpení sa dokonca ukázal na invalidnom vozíku. Napriek pokročilému veku má podľa vlastných slov stále dostatok aktivít, ktorým sa venuje a dementuje medializované informácie o tom, že nechce vychádzať z domu a upadol do depresie.

© 2020, Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu