Jednou vetou

Verím si, som legenda, vyhlásil Bolt, ktorý sa chce rozlúčiť s kariérou zlatom

Jamajský bežec Usain Bolt.

Foto: archívne, TASR/AP

Hviezdny jamajský šprintér Usain Bolt docestoval v utorok do Londýna, kde sa v piatok začínajú majstrovstvá sveta v atletike. Pre Bolta to bude posledné veľké podujatie pred ukončením kariéry. Jamajčan verí, že získa ďalšie zlato, hoci nemá dobrú sezónu.

Bolt je v tomto roku až štvrtý najrýchlejší muž planéty. Stovku zabehol za 9,95 sekundy, čo je ďaleko za jeho svetovým rekordom 9,58. Tridsaťročný šprintér však na preplnenej tlačovej konferencii uviedol, že je pripravený v sobotu získať dvanásty titul majstra sveta.

S ôsmimi zlatými olympijskými medailami sa tak chce s kariérou rozlúčiť ako jeden z najúspešnejších športovcov v histórii. „Stále som najrýchlejší, o tom niet pochýb. Verím vo svoje schopnosti. Môžem povedať, že som legenda, dokázal som to,“ povedal podľa agentúry dpa Bolt, ktorý sa na MS predstaví aj v štafetovom behu na 4×100 metrov.

Na otázku aké titulky by rád v nedeľu po posledných individuálnych pretekoch čítal, povedal: „Usain Bolt skončil kariéru ako nezdolaný, alebo: Nezdolateľný, nezastaviteľný Usain Bolt.“

Môže vás zaujímať

Andy Murray dostal voľnú kartu na turnaj ATP v New Yorku