Jednou vetou

VFLA odmietla obvinenia z krytia dopingu, považuje sa za obeť

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Ruská atletická federácia (VFLA) sa považuje za obeť informačnej vojny. Uviedla to v reakcií na obvinenia britského periodika The Sunday Times, ktoré informovalo, že čelní funkcionári VFLA kryli porušenie pravidiel Danila Lysenka falošnou lekárskou správou.

„Článok The Sunday Times je domýšľavý, autor píše to, čo chcú ľudia čítať a nerešpektuje realitu,“ uviedla hovorkyňa VFLA Natalia Jucharevová.

Výškar Lysenko v roku 2017 neoznámil antidopingovým komisárom svoj aktuálny pobyt a od vlaňajšieho augusta má pozastavenú činnosť. Podľa The Sunday Times sa ruskí funkcionári pokúsili ospravedlniť Lysenka správou z falošnej kliniky, podľa ktorej opomenul svoju povinnosť, pretože bol príliš chorý. Na adrese zdravotného strediska však stojí zbúraná budova.

Suarez sa k reprezentácii pripojí ešte pred turnajom Copa America

Najnovšia kauza by mohla vážne poškodiť snahu Ruska o očistenie mena po dopingovej afére. Tamojší atléti sa nemôžu zúčastňovať na medzinárodných atletických podujatiach bez udelenej výnimky a iba pod neutrálnou vlajkou. Medzi takými bol aj Lysenko.

Jednotka atletickej integrity (AIU) v nedeľu potvrdila, že sa zaoberá najnovšími podozreniami. „Počkáme si na výsledky vyšetrovania. Dovtedy vec nebudeme ďalej komentovať,“ dodala Jucharevová a poukázala na načasovanie zverejnenia článku. K tomu prišlo iba pár dní pred kongresom IAAF, ktorý sa uskutoční 8. a 9. júna.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu