Jednou vetou

VIDEO: Šport v karanténe. Francúz zabehol maratón doma na balkóne

Francúzsky rekreačný bežec Elisha Nochomovitz sa rozhodol v domácej karanténe zabehnúť maratón na balkóne

reprofoto YouTube Le Parisien

Využil na to sedem metrov dlhý a meter široký balkón a po jeho obvode prebehol približne 6000-krát, až kým mu aplikácia neukázala dosiahnutú dĺžku 42 195 m.

Vynaliezavosti v športe sa medze nekladú ani v ťažkých časoch spôsobených pandémiou koronavírusu. Francúzsky rekreačný bežec Elisha Nochomovitz sa rozhodol v domácej karanténe zabehnúť maratón.

Využil na to sedem metrov dlhý a meter široký balkón a po jeho obvode prebehol približne 6000-krát, až kým mu aplikácia neukázala dosiahnutú dĺžku 42 195 m. Potreboval na to 6 hodín a 48 minút.

Najlepšie riešenie v tejto dobe

„Zabehol som maratón na balkóne. Všetko sa okolo mňa točí a chce sa mi zvracať. Ďakujem všetkým za podporu,“ napísal 32-ročný Francúz na instagrame. „Keď som dostal príkaz zostať doma, povedal som si, že najlepšou možnosťou, ako sa nepoddať rutine, je šport a beh. Mal som aj možnosť behať okolo domu, ale ak by sa takto rozhodli aj susedia, bolo by nás priveľa,“ vysvetlil Nochomovitz.

Šíriaci sa koronavírus si vyžiadal aj vo Francúzsku tvrdé obmedzenia života ľudí. Rovnako ako Rakúšania, aj Francúzi majú už od pondelka od vlády nariadené zostať doma s výnimkou nákupov, návštevy lekára alebo chodenia do práce.

video: YouTube Le Parisien

Môže vás zaujímať

Djokovič na čele rebríčka ATP už 287. týždeň