Jednou vetou

Video: Druhý tréning F1 v Malajzii pre Vettela, Grosjeanovi praskla pneumatika

Nemecký jazdec tímu Ferrari Sebastian Vettel vychádza na trať počas druhého voľného tréningu pred Veľkou cenou Malajzie na okruhu Sepang 29. septembra 2017. Veľkú cenu Malajzie F1 odštartujú v nedeľu 1. októbra 2017. FOTO TASR/AP


V druhom meranom tréningu na Veľkú cenu Malajzie seriálu majstrovstiev sveta F1 dominovali jazdci Ferrari.

Najrýchlejším časom sa prezentoval Nemec Sebastian Vettel, okruh v Sepangu zvládol za 1:31,261 min. Jeho kolega z tímu Ferrari Fín Kimi Räikkönen zaostal o 604 tisícin sekundy. Tretiu a štvrtú pozíciu obsadili piloti Red Bullu – Daniel Ricciardo a Max Verstappen.

Druhý tréning F1 poznačila ťažká nehoda francúzskeho pilota Romaina Grosjeana z tímu Haas, ktorá sa našťastie zaobišla bez zranení.

Po prasknutí pravej zadnej pneumatiky katapultovalo Grosjeanovo vozidlo v plnej rýchlosti do zvodidiel. Z tohto dôvodu sa o dvadsať minút skôr skončil aj meraný tréning.

„Nič som nevidel. Zrazu som sa začal točiť a mieril som k stene. Som v poriadku, to je najdôležitejšie. Držal som sa optimálnej línie, keď zrazu nastal veľký výbuch zadnej pravej pneumatiky. Hádam nájdeme na sobotu dobré nastavenie,“ citovala agentúra AP Grosjeana.

 

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu