Jednou vetou

VIDEO: Takto sa rozhodol pomôcť Spartaku Trnava Martin Škrtel

Martin Škrtel, archívne

foto: TASR

Príspevok poslali aj niekdajší hráč klubu Erik Jendrišek či súčasní futbalisti tímu Erik Grendel, Dobrivoj Rusov alebo Bogdan Mitrea.

Nevie si predstaviť koniec. Mintál v šoku z diania v MŠK Žilina

Bývalý kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie obranca Martin Škrtel kúpil rovných 100 vstupeniek na fiktívny zápas fortunaligového futbalového klubu FC Spartak Trnava. Trnavský tím chce aj takouto formou znížiť očakávanú finančnú stratu počas pandémie koronavírusu a prerušenia najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Trnavčania ponúkajú lístky na takýto súboj v hodnote 9 eur.

Pomôžu aj ďalší

„Vyjadrenia futbalistu Martina Škrtela, že patrí k veľkým sympatizantom trnavského Spartaka, nie sú len rečami do vetra. Svoju náklonnosť k červeno-čiernym farbám opäť potvrdil,“ referuje web trnavskyhlas.sk. Trnavský klub doteraz vyzbieral viac ako 15-tisíc eur, predal teda približne 1700 lístkov na virtuálny duel.

Škrtel nie je jediný futbalista, ktorý sa rozhodol pomôcť Spartaku Trnava. Príspevok poslali aj niekdajší hráč klubu Erik Jendrišek či súčasní futbalisti tímu Erik Grendel, Dobrivoj Rusov alebo Bogdan Mitrea.

V ťažkej dobe treba ťahať za jeden povraz

„Cítime, že situácia je vážna. Spartak je aj náš klub a je čas mu pomôcť. Keď mali niektorí z nás problémy, vedenie nás podržalo a teraz mu to môžeme vrátiť. Ukážme, že sme jediný klub na Slovensku, ktorý dokáže vypredať zápas, ktorý sa ani neodohrá. V ťažkej dobe treba ťahať za jeden povraz a spoločne budeme veriť, že sa čoskoro stretneme aj na štadióne,“ vyzval klub svojich priaznivcov pred víkendom prostredníctvom koordinátora zo strany trnavských fanúšikov Šimona Fuzáka.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu