Jednou vetou

VIEME PRVÍ: Šok v na kurtoch v Zadare. Dimitrov nakazený!

Foto: Marko Dimic/PIXSELL, Instagram, 24sata.hr
Neuveriteľný šok pre milovníkov tenisu! Bulharský tenista po prvom zápase s Bornom Ćorićom odstúpil z Adria Tour v Zadare. Dôvod? Mal pozitívny test na COVID-19!

Finále tenisového turnaja Adria Tour v Zadare, ktoré mali tento víkend hrať Novak Djokovic a Andrej Rubljev, boli zrušené, pretože Grigor Dimitrov mal pozitívny test na Koronavírus.

KURIOZITA: Babka musí vymazať fotografie vnúčat na Facebooku!

Správu potvrdil samotný tenista na svojom profile a deň predtým sa vzdal súťaže, pretože sa necítil dobre.

Video: Tréner Vůjtek najradšej spomína na tieto hokejové momenty

„Chcem vám povedať, že mám Covid-19. Chcem ubezpečiť, že každý, kto so mnou bol v posledných dňoch v kontakte, je testovaný a prijíma potrebné opatrenia. Ospravedlňujem sa za všetky škody, ktoré som spôsobil, teraz som doma a zotavujem sa, ďakujem za podporu,“ uviedol Dimitrov na svojom profile na Instagrame.

Spolu s tenistami sa Dimitrov stretával aj so zadarskými basketbalovými hráčmi, s ktorými tenisti hrali basketbalový zápas. V sobotu sa turnaja zúčastnil aj súčasný premiér Andrej Plenković. Turnaj v nedeľu navštívila aj bývalá chorvátska prezidentka Kolinda Grabar-Kitarovic.

Tenisti sa dozvedeli o Bugarinovej infekcii tesne pred finále a potom sa pred dvorom pred mnohými divákmi objavil legendárny chorvátsky tenista Goran Ivanišević a informoval ich, že sa finále nebude konať.

Vo štvrtok sa tenis zúčastnila aj verejnosť s deťmi.  „Dostali sme informácie, že Grigor bol testovaný v Monaku a že bol pozitívny na vírus koróny. Snažili sme sa rešpektovať všetky opatrenia predpísané srbskou a chorvátskou vládou. V súčasnosti organizujeme všetky zdravotnícke služby, aby sa otestovalo čo najviac ľudí, ktorí boli v kontakte s Grigorom. Spojil som sa so všetkými dobrovoľníkmi a účastníkmi turnaja a zatiaľ nikto nemá žiadne príznaky,“ povedal Djordje Djokovic z organizácie turnaja na tlačovej konferencii a dodal: „Dimitrov bol predtým v Bulharsku. Testovaný bude každý, kto bol v úzkom kontakte. Čakáme, kým nám úrady poskytnú pokyny a budeme naďalej zodpovedajúcim spôsobom konať.“

zdroj: 24sata.hr

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu