Víťaz 10. etapy Wout van Aert musel po páde odstúpiť z Tour

Belgický cyklista Wout Van Aert (Jumbo Visma) oslavuje víťazstvo v desiatej etape pretekov Tour de France z Saint-Flour do Albi (217 km) 15. júla 2019. FOTO TASR/AP
Belgický cyklista Wout van Aert musel predčasne odstúpiť zo 106. ročníka Tour de France. Jazdec stajne Jumbo-Visma nezvládol zákrutu v piatkovej 13. etape, zachytil zábranu na kraji cesty a skončil na zemi.

Van Aert, ktorý patril medzi favoritov práve v piatkovej časovke jednotlivcov v meste Pau, tvrdo spadol asi dva km pred cieľom 27,2 km dlhej trasy.

Lídrom Qucik-Stepu na Okolo Slovenska bude Viviani

Niekoľko minút ležal na zemi a museli mu pomáhať usporiadatelia, z cieľa ho odviezla sanitka. Vedenie tímu krátko na to informovalo, že utrpel hlbokú ranu na pravom stehne.

Dvadsaťštyriročný Belgičan mal pritom výborne rozbehnutú svoju premiérovú Tour. V 2. etape sa tešil z triumfu v tímovej časovke, v 5. finišoval na 2. mieste za Slovákom Petrom Saganom a v desiatej s cieľom v Albi dosiahol svoj premiérový individuálny etapový triumf na slávnych pretekoch.

V piatok skončil aj Saganov tímový kolega Maximilian Schachmann.  Dvadsaťpäťročný Nemec síce časovku dokončil, no po páde prišiel v bolestiach s viacerými zraneniami. Ako ukázali vyšetrenia po etape, Schachmann si pri kolízii zlomil ruku. Informovala agentúra dpa.

FOTO A VIDEO: Alaphilippe ovládol 13. etapu TdF, Sagan bavil divákov

Môže vás zaujímať

FOTO: Ajax Amsterdam – Chelsea Londýn 0:1 v H-skupine