Jednou vetou

Čo bude, to bude, hovorí Vlhová a na slalome chce ísť najmä „svoju jazdu“

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová

Foto: TASR/AP

Nie je to najhoršie, ale mohlo to byť aj lepšie, vyhŕklo v cieľových priestoroch kombinačného zjazdu z Petry Vlhovej. Slovenská lyžiarka si vo štvrtkovej olympijskej súťaži alpskej všestrannosti udržala nádej na popredný výsledok, ale do slalomu išla s veľkým časovým mankom predovšetkým na americké favoritky.

Za najrýchlejšou v zjazde, Lindsey Vonnovou zaostala na 13. mieste 3 sekundy a 21 stotín, za Mikaelou Shiffrinovou 1,23. Švajčiarska spolufavoritka Wendy Holdenerová získala na ňu 47 stotín.

Gisinová jazdí na hranici Top 15

Prekážkou v prípadnom útoku na pódium bola aj ďalšia Švajčiarka Michelle Gisinová, ktorá na Vonnovú stratila len 77 stotín a slalomy jazdí na hranici elitnej pätnástky.

„Snažila som sa držať líniu, aby som nerobila zbytočné chyby.. jasné, treba túto disciplínu viac trénovať, aby som chytila ten správny pocit ako držať lyže a bude to lepšie,“ konštatovala.

Tri tréningy a nedokončené preteky

Vlhovej celá príprava na olympijský kombinačný zjazd spočívala v troch tréningoch v olympijskom horskom dejisku Čongson a v samotných špeciálnych pretekoch, ktoré nedokončila:

„Na tých tréningoch som mala pocit, že som išla vrch zle a dole celkom dobre, teraz som mala opačný pocit, je to rôzne. Ináč mám dojem, že som sa prispôsobila celkom dobre, zjazd nie je nejaký mimoriadne ťažký, je bez príliš rovných a rýchlych pasáží. Stále sa to točí, je to pekný zjazd.“

Do slalomu išla Petra Vlhová bez konkrétnych cieľov: „Snažiť sa ísť moju jazdu. A čo bude, to bude.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu