Jednou vetou

Vlhová možno nebude obhajovať titul vo februári 2021, ale neskôr

Lyžiarka Petra Vlhová , archívne

TASR

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE: Taliani chcú požiadať o odklad MS v Cortine d´Ampezzo na marec 2022. Ak by táto požiadavka prešla, majstrovstvá sveta by sa uskutočnili až po olympijských hrách v Pekingu, ktoré sú naplánované na 4.- 20. februára 2022

Petra Vlhová možno nebude obhajovať titul majsterky sveta v obrovskom slalome vo februári 2021, ale až o rok neskôr.

Taliansky olympijský výbor (CONI) chce požiadať Medzinárodnú lyžiarsku federáciu (FIS) o odklad svetového šampionátu v alpských lyžiarskych disciplínach až na marec 2022. V nedeľu to uviedol prezident CONI Giovanni Malago pre TV RAI2.

„Účinky pandémie koronavírusu a neisté vyhliadky na obnovenie športových udalostí v Taliansku nás nútia požiadať o odloženie majstrovstiev sveta,“ zdôvodnil Giovanni Malago, cituje ho aj portál ORF.

Ak by táto požiadavka prešla, majstrovstvá sveta by sa uskutočnili až po olympijských hrách v Pekingu, ktoré sú naplánované na 4.- 20. februára 2022. A bolo by to až tri roky po MS vo švédskom Aare, kde v roku 2019 Petra Vlhová získala okrem zlatej medaily v obrovskom slalome aj striebro v alpskej kombinácii a bronz v slalome.

Narušil by sa tak zaužívaný dvojročný cyklus usporadúvania majstrovstiev sveta, ktorý funguje s menšími výnimkami od roku 1948. Zatiaľ naposledy sa MS v zjazdovom lyžovaní konali až po troch rokoch v španielskej Sierra Nevade v roku 1996. Tá nasledovala po japonskej Morioke 1993.

Nasledujúci šampionát potom privítalo talianske Sestriere už v roku 1997, aby sa opäť nastavil dvojročný cyklus.

Šíriaci sa nový koronavírus už mal za následok zrušenie finále Svetového pohára 2019/2020, ktoré sa malo uskutočniť v marci v Cortine d´Ampezzo. To isté talianske stredisko by malo byť spolu s Milánom hostiteľom zimných olympijských hier v roku 2026.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu