Vlhová po 1. kole na 6. mieste, Velez-Zuzulová sa rozlúčila v kroji

Veronika Velez-Zuzulová počas svojej rozlúčkovej jazdy v 1. kole slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní žien v nemeckom Ofterschwangu 10. marca 2018

foto: TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v 1. kole sobotňajšieho slalomu Svetového pohára v nemeckom Ofterschwangu 6. miesto. Na líderku poradia Mikaelu Shiffrinovú má manko 0,65 sekundy. Američanka zajazdila najrýchlejší čas 54,25 s. Na druhom mieste figuruje po prvej jazde rakúska reprezentantka Katharina Gallhuberová so stratou 0,30 s a tretia je jej krajanka Bernadette Schildová, ktorá prišla do cieľa ešte o deväť stotín neskôr.

V Ofterschwangu sa so svojou bohatou kariérou rozlúčila Slovenka Veronika Velez-Zuzulová. Tá si svoju záverečnú jazdu v SP naozaj vychutnala. Na štarte sa objavila v slovenskom ľudovom kroji, na svahu si spravila niekoľko zastávok, jednu z nich pri riaditeľovi pretekov SP Atlem Skaardalovi, aby sa rozlúčila, raz sa dokonca ocitla aj na zemi a do cieľa prišla za bujarého povzbudzovania fanúšikov. Po nej si podobný rozlúčkový slalom vychutnala aj Rakúšanka Michaela Kirchgasserová.

Môže vás zaujímať

Kórejská republika žiada pre KĽDR trest za nevpustenie fanúšikov