Jednou vetou

Vlhová po 1.kole obráku priebežne 14., poľu ušla Mowinckelová

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová

foto: TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla štrnásty najlepší čas v 1. kole sobotného obrovského slalomu Svetového pohára. V americkom Killingtone štartovala na konci základného 15-členného bloku a na vedúcu Nórku Ragnhild Mowinckelovú stratila 1,25 s.

aktualizované: 17:30

Mowinckelová na najkratšom kurze Svetového pohára ušla ostatným spolufavoritkám, ktoré delili naopak stotinky sekundy. Druhá Talianka Federica Brignoneová zaostala 37 stotín a pred treťou Rakúšankou Stephanie Brunnerovou mala náskok len 7 stotín, ďalších 8, resp. 9 na dlhoročné hviezdy tejto disciplíny, Francúzku Tessu Worleyovú a Nemku Viktoriu Rebensburgovú. Pomerne priepastné manko 67 stotín na líderku súťaže nabrala domáca zjazdárska superstar Mikaela Shiffrinová.

Vlhová pred podujatím v Killingtone: Vieme, kde máme rezervy

Svah v Killingtone je z hľadiska obrovského slalomu výnimočný v tom, že nemá síce selektívny kurz, ale absenciu výrazných prechodov a zmien sklonu vyvažuje od začiatku do konca nárokmi na koncentráciu a presnosť oblúkov. Je to pomerne strmý kopec a v homologizačných regulách najširšie postavené bránky bez zradných zákutí ponúkli dynamické preteky.

S týmito okolnosťami a s mäkšou zmesou prirodzených podmienok a mechanického zasnežovania sa najlepšie vyrovnala dravá Nórka, ktorá okrem rýchlosti predviedla aj priam dokonalú technickú precíznosť. Shiffrinová išla príliš hladko a bez nutného dôrazu, Vlhová naopak svoj agresívny štýl jazdy bez očividnej chyby nedokázala skĺbiť s najviac zatvorenými bránkami v strednom úseku.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu