Vlhová po kombinačnom zjazde 13., Kantorová 21., na čele Vonnová

Slovenská zjazdárka Petra Vlhová

Foto: TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v zjazde v rámci prvej časti štvrtkovej kombinácie na ZOH v Pjongčangu 13. miesto. V Alpskom centre Čongson dosiahla čas 1:42,58 min a za najrýchlejšou Američankou Lindsey Vonnovou zaostala o 3,21 s. Ďalšia Slovenka Barbara Kantorová figurovala so stratou 6,21 s na 21. mieste. Kombinačný slalom je na programe od 7.00 SEČ.

Alpskú kombináciu žien presunuli pre zlú predpoveď počasia z piatka na štvrtok. Ako prvá vyrazila na svah Švajčiarska Michelle Gisinová, ktorá stanovila latku vysoko časom 1:40,14.

Hneď po nej štartovala Vlhová, ktorá nespravila žiadnu veľkú chybu, no v spodnej časti išla o dosť pomalšie ako Švajčiarka a stratila na ňu vyše dve sekundy. Gisinovej čas nakoniec zdolali iba Nórka Ragnhild Mowinckelová, ktorá sa zaradila na druhé miesto a Vonnová. Američanka si pred slalomom vytvorila náskok 0,74 s.

Zjazd museli na pár minút preložiť po tom, čo spadla Belgičanka Kim Vanreuselová. Jej pád síce nevyzeral príliš hrozivo, no pravdepodobne pri ňom utrpela vážnejšie zranenie, keďže zo svahu ju museli odniesli na sánkach.

Na štart prvej časti kombinácie sa postavilo 28 z plánovaného počtu 32 pretekárov. Svoju účasť si na poslednú chvíľu rozmyslela zlatá zo zjazdu Talianka Sofia Goggiová. Do cieľa prišlo nakoniec 22 lyžiarok.

Môže vás zaujímať

Hviezdami týždňa Carlson, Jarry a Eichel