Jednou vetou

Vlhová pred podujatím v Killingtone: Vieme, kde máme rezervy

Petra Vlhová

foto: Archív, TASR - Pavol Zachar

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová sa tretíkrát predstaví na podujatí Svetového pohára alpských lyžiarok v Killingtone. V americkom stredisku sa jej v uplynulých dvoch rokoch darilo, vlani skončila druhá v slalome a desiata v obrovskom slalome, pred dvoma rokmi si pripísala piatu a trinástu priečku.

V sobotu (15.45/19.00) je na programe obrák, v úvodnej súťaži v rakúskom Söldene diskvalifikovali Vlhovú v druhom kole. Na technicky najnáročnejšiu disciplínu sa sústredila počas pobytu v Killingtone: „Trénovali sme obrovský slalom, keďže v Levi sme boli dva týždne a stále som trénovala slalom. Potrebovala som potrénovať obrák, mala som aj jeden deň slalomu.“

Colorado zapísalo Daňa na listinu nechránených hráčov

Slovenka nestačila minulý týždeň v prvom slalome sezóny vo fínskom Levi jedine na Mikaelu Shiffrinovú, ktorá bola rýchlejšia o 58 stotín sekundy. Američanka sa na domácom snehu v Killingtone radovala v rokoch 2016 aj 2017, najprv odsunula na druhú pozíciu Veroniku Velez-Zuzulovú, potom Vlhovú. Vlani v Levi triumfovala Vlhová pred Shiffrinovou, v tomto ročníku sa garde na úvod obrátilo. Druhý diel ich konfrontácie medzi husto uloženými bránkami sa uskutoční v nedeľu (16.00/19.00).

„Podmienky sú dobré, je dosť snehu. Do obráku nemám špeciálne ambície. Slalom v Levi mi vyšiel, vieme však, kde som robila chyby a kde máme rezervy,“ dodala Vlhová. Práve po vlaňajšom druhom mieste v najkratšom slalome kalendára si v renkingu štartovej listiny SP polepšila z tretej na druhú priečku, ktorá je jej maximum v tejto disciplíne.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu