Vlhová pred večerným paralelným slalomom: „Pôjdem ako strela“

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas kvalifikácie paralelného slalomu žien alpského Svetového pohára 20. decembra 2017 vo francúzskom Courcheveli

Foto: TASR

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa v kvalifikačnom kole stredajšieho paralelného slalomu Svetového pohára v Courcheveli zaradila na ôsmu priečku. Najlepší čas (26,00 s) zajazdila víťazka utorňajšieho obrovského slalomu Mikaela Shiffrinová z USA, na ktorú mala Vlhová odstup 67 stotín sekundy.

aktualizované: 15:25

Kvalifikácia sa išla sólovo, medzi husto postavenými „obrákovými“ bránkami. Pre Slovenku nemal vzhľadom na nasadenie popoludňajší výsledok vplyv na účasť vo večernej hlavnej súťaži (od 18.00 h). Napriek tomu so štartovým číslom 4 predviedla agresívnu jazdu, bránky zrážala rukami.

Velez-Zuzulová tretí deň na lyžiach: „Všetko ide podľa predstáv“

„Skúšali sme to na tréningu, ale nie je to jednoduché. Keďže som trošku vyššia, mám výhodu v porovnaní s inými. Je tam veľa vecí, ktoré musím urobiť správne, keď idem do zástavky, nevidím ďalšiu bránku. Musím byť koncentrovaná na všetko, čo robím. Necítila som sa úplne najhoršie, ale trošku som spravila chybu pred cieľom. Je to pre mňa tréning, aj keby som vypadla, idem ďalej,“ uviedla Vlhová pre TASR. Shiffrinová sa predstavila hneď po nej a zvolila ladnejší štýl.

Vo vyraďovacej fáze sa predstaví 32 pretekárok, v „pavúku“ so šestnástkou nasadených. V šestnásťfinále budú dve jazdy, od osemfinále už iba jedna. „Pôjdem ako strela a čo bude, to bude,“ dodala Vlhová.

Na úvod proti Gasienicovej-Danielovej

Na úvod bude jej súperkou Poľka Maryna Gasienicová-Danielová, ktorá sa v kvalifikácii umiestnila na dvadsiatej priečke (27,18 s). Vlhová a Shiffrinová figurujú na opačných koncoch „pavúka“, takže v hre je ich finálová konfrontácia. Američanka si v šestnásťfinále zmeria sily s domácou Francúzkou Coralie Frasseovou Sombetovou.

Výsledky kvalifikačného kola paralelného slalomu SP žien v Courcheveli:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 26,00 s
2. Erin Mielzynská (Kan.) +0,37
3. Adeline Baudová Mugnierová (Fr.) a Melanie Meillardová (Švaj.) obe +0,44

5. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,46, 6. Bernadette Schildová (Rak.) +0,60, 7. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,66, 8. Petra VLHOVÁ (SR) +0,67, 9. Maren Skjöldová (Nór.) +0,73, 10. Irene Curtoniová (Tal.) +0,77

Môže vás zaujímať

FOTO: Lyžovanie-SP: Odermatt dosiahol v super-G prvé víťazstvo, Adam Žampa 48.