Jednou vetou

Vlhová v nedeľu nebude súťažiť, pre veľké množstvo snehu zrušili preteky

Lyžiarka Petra Vlhová , archívne

TASR

Alpská kombinácia žien v talianskom La Thuile v nedeľu nebude. Organizátori zrušili preteky pre prívaly nového snehu a nemožnosť pripraviť súťažný kopec v zodpovedajúcej kvalite na preteky pozostávajúce zo super G a slalomového kola.

Podľa rakúskych médií poslednú alpskú kombináciu sa do konca sezóny 2019/2020 už nepodarí nahradiť v La Thuile ani inom dejisku. Víťazka úvodných dvoch kombinačných pretekov v tomto ročníku Talianka Federica Brignoneová sa tak stala držiteľkou malého glóbusu v disciplíne všestrannosti.

Získala 200 bodov, kým jej rivalka a aktuálna majsterka sveta v tejto disciplíne Švajčiarka Wendy Holdenerová vybojovala 125 bodov. Slovenka Petra Vhová nedokončila ani jednu kombináciu v tejto sezóne a teda v tejto disciplíne nebodovala.

„Zvažovali sme odloženie pretekov na pondelok. Predpoveď počasia na noc však opäť ráta s 30 až 40 centimetrami čerstvého snehu. Preto nie je možné kombináciu v La Thuile uskutočniť ani na ďalší deň, “uviedol pretekový riaditeľ FIS Peter Gerdol pre ORF.

Zrušenie nedeľňajších pretekov môže byť komplikácia pre Petru Vlhovú aj v boji o veľký glóbus, ktorý sa udeľuje za celkové prvenstvo vo Svetového pohári.

Do konca sezóny zostáva už len sedem pretekov vo dvoch dejiskách. Brignoneová má na čele SP aktuálne náskok 153 bodov pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou a 189 bodov pred Petrou Vlhovou. Najbližší súťažný víkend v nemeckom Ofterschwangu (7.- 8.3.), kde mal byť na programe slalom a obrovský slalom, už zrušili bez náhrady.

Najbližšie sa ženy súťažne predstavia 12. marca v paralelnom slalome vo švédskom Aare, kde neskôr príde na rad aj obrovský slalom a slalom. Po Aare bude nasledovať už len finálový týždeň SP v talianskej Cortine d´Ampezzo.

Konečné poradie vo Svetovom pohári v alpskej kombinácii (po 2 pretekoch): 1. Federica Brignoneová (Tal.) 200 bodov, 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) 125, 3. Ester Ledecká (ČR) 100,… Petra Vlhová (SR) v tejto disciplíne nebodovala

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 30 zo 37 pretekov): 1. Federica Brignoneová (Tal.) 1378 bodov, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) 1225, 3. Petra Vlhová (SR) 1189, 4. Corinne Suterová (Švaj.) 837, 5. Marta Bassinová (Tal.) 817, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) 791

Môže vás zaujímať

CYKLISTIKA: Bora-Hansgrohe chystá na horskej dráhe v Alpách útok na víťazstvo