Jednou vetou

Vo finále singlistov ME vo vodnom slalome skončil Slafkovský štvrtý

Alexander Slafkovský

Foto: TASR

Na majstrovstvách Európy slalomárov na divokej vode v pražskej Troji slovenská výprava individuálnu medailu nezískala, čo sa stalo prvýkrát v histórii šampionátov. Predchádzajúci víťaz na dvoch ME v slovinskom Tacene a v Liptovskom Mikuláši Alexander Slafkovský skončil vo finále singlistov na 4. mieste, Marko Mirgorodský obsadil 7. priečku. Zvíťazil Brit Ryan Westley, Slafkovského od neho delilo 2,87 sekundy, Mirgorodského 5,24.

Slafkovský sa však napriek bezmedailovej jazde ukázal vo výbornom svetle a ľahký ťuk na 21. protiprúdnej bránke ho pripravil o striebro. Marko Mirgorodský si taktiež pripísal dve trestné sekundy, s ťukom na sedemnástke, taktiež protiprúdnej.

V individuálnom šprinte na MS vo vodnom zjazde sú Slováci bez medaily

Slafkovský si mohol pripísať deviaty individuálny kov na ME, v dramatickom finále však doplatil na ľahký dotyk, ktorý bol takmer nepostrehnuteľný. „Začiatok bol dobrý, aj pocity, išlo sa mi fajn a od polovice trate som začal vnímať aj divákov,“ opísal priebeh. „Tlačili ma dopredu, a to mi pomáhalo. Ešte viac som priložil do rýchlosti, vedel som, že nemám čo stratiť a nakoniec som to stratil na konci s jemným dotykom šuštiakov o žŕdku. Dosť ma to mrzí, cítil som jemný šuch, mohla to byť jedine tyčka.“

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu