Jednou vetou

Vo Švédsku najobľúbenejšia Sjöströmová, Ibrahimovič sa prepadol

Zlatan Ibrahimovič

foto: TASR

Najobľúbenejším športovcom Švédska za rok 2018 je plavkyňa Sarah Sjöströmová, ktorá v ankete vyhrala pred reprezentantkou v bežeckom lyžovaní Charlotte Kallaovou. Futbalista Zlatan Ibrahimovič zaznamenal ústup z pozícií, skončil tretí.

Ibrahimovič vyhral anketu v rokoch 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 a 2016. Vlani skončil druhý za Kallaovou. Rebríček zostavuje každoročne denník Aftonbladet prostredníctvom prieskumu spoločnosti Inizio. Futbalista Los Angeles Galaxy stratil oproti vlaňajšiemu vydaniu rebríčka 11 percent. „Zlatan vždy dokázal stmeliť ľudí vo Švédsku. Za jeho tohtoročný úpadok môže viacero vecí. Prestúpil do kvalitatívne horšej ligy. Hlasovanie určite ovplyvnilo aj jeho rozhodnutie skončiť v reprezentácii a následnej reakcii pred MS v Rusku, kedy sa chcel opäť do nej dostať a urobil niekoľko nešťastných vyhlásení. Má na konte aj niekoľko reklamných kampaní a ľudia už jednoducho z neho môžu byť unavení,“ myslí si marketingový expert Niklas Turner Olovzon.

Slovenský cyklista Haring po rokoch cez sviatky opäť doma

Víťazku Sjöströmovú dalo na prvé miesto 35 percent opýtaných. Dvadsaťpäťročná plavkyňa získala štyri tituly na ME napriek bolestivému zraneniu palca. Kallaová skončila tesne druhá s 34 percentami. Držiteľka titulu zo zimných olympijských hier v Pjongčangu v skiatlone na 15 km, patrí dlhoročne medzi najobľúbenejších švédskych športovcov. Na ZOH okrem zlata vybojovala ďalšie tri medaily, všetky strieborné. Ibrahimovič na treťom mieste získal 16 percent hlasov. Štvrtý skončil atlét Armand Duplantis, v prvej desiatke figuruje aj hokejový brankár Henrik Lundqvist. Ten skončil s 12 percentami na 7. priečke spoločne s biatlonistkou Hannou Öbergovou.

Môže vás zaujímať

NHL: Tampa Bay pripravilo pre fanúšikov dve verejné stretnutia s víťazmi Stanley Cupu